Yakıt alırken ateşlediği çakmak azca kalsın istasyonu havaya uçuruyordu, o anlamış olur kamerada

27 Temmuz Çarşamba günü Büyük Bölcek Mahallesi Büyük Bölcek Caddesindeki bir akaryakıt istasyonunda meydana gelen vakada, Mustafa Akil (25), ATV aracıyla akaryakıt istasyonuna girdi. İstasyon çalışanı Mehmet Akbulut, araca yakıt doldurmuş olduğu sırada arkadaşıyla beraber ATV’nin üstünde oturmaya devam eden Mustafa Akil, bir anlık dalgınlık sonucu elindeki çakmağı ateşledi.

ÇALIŞANLAR YANGIN TÜPÜYLE MÜDAHALE ETTİ

Bunun üstüne ATV alev topuna dönerken, Akil ve Akbulut alevlerin içinde kaldı, arkasında oturan arkadaşı ise araçtan inip koşarak kurtuldu. İstasyon çalışanları, pantolonu sağ dizine kadar tutuşan Akil ile yerde sürüklenen ve kıyafetlerinin büyük bir kısmı alev alan Akbulut’a yangın tüpleriyle müdahalede bulunmuş oldu. Çalışanlar, peşinden alev topuna dönen ATV aracına da müdahale etti.

SAĞLIK DURUMLARI İYİ

Vücutlarının çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan Akil ve Akbulut, suç duyurusu üstüne gelen sıhhat ekiplerince Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Yaralı 2 şahıs, buradaki müdahalenin peşinden Konya Kent Hastanesine sevk edildi. Tedaviye alınan 2 kişinin sıhhat durumunun iyi olduğu açıklandı. Vakayla ilgili başlatılan araştırma sürdürülüyor.

Aksaray Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.