Umut Özdağ’dan KPSS iddiası: Dershanenin sahibi ÖSYM”den başka ihaleler de almış!

Zafer Partisi Genel Başkanı Umut Özdağ, KPSS’deki aynı sual skandalı sonrası bugün ÖSYM önüne gitti. Özdağ, “Bu soruları hazırlayan dershanenin sahibi, ÖSYM’den başka ihaleler de almış. Ne büyük rastlantı. Hem gençlerin yaşamını karartıyorlar hem de zenginleşiyorlar” dedi.

Abone ol

Zafer Partisi Genel Başkanı Umut Özdağ, 2022 KPSS Lisans oturumundaki bazı sorulara ilişkin iddialarla ilgili Devlet Denetleme Kurulu (DDK) tarafınca başlatılan soruşturmanın bir tek 16 soruyla sınırı olan kalmamasını, bundan önceki sınavlarda kullanılan şifreleme yöntemiyle cevaplandırmanın da araştırılması icap ettiğini söylemiş oldu.

Özdağ, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı önünde basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada, iddialar üstüne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafınca DDK’ye araştırma talimatı verilmesinin pozitif bir adım bulunduğunu söylemiş oldu.

Özdağ, şunları kaydetti:
“Arkadaşlarımız bir emek verme yapmış oldu. Bu imtihan ve bundan ilkin meydana getirilen birkaç sınavla ilgili tespit etmiş oldukları şifreli yolsuzluğu gelecek günlerde Türk kamuoyu ile paylaşacağız. Devlet Denetleme Kurulu tarafınca başlatılan soruşturmanın bir tek bu 16 soruyla sınırı olan kalmamasını, bundan önceki sınavlarda kullanılan şifreleme yöntemiyle cevaplandırmanın da araştırılması icap ettiğini düşünüyoruz. Bunun da takip edeni olacağız, bu Türk gençlerinin geleceğini elinden alma operasyonudur.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.