Ukraynalı hanıma üvey oğlundan yanıt! Miras kavgasında şok detaylar: Kandırarak evliliğe ilk adımını attı

ANTALYA’da Ukraynalı hanım, eşinden kalan 2 buçuk milyon dolarlık mirasın getir- götür işlerini meydana getiren kişinin düzmece imzayla icra edildiğini öne sürmüştü. Üvey oğlundan o hanıma yanıt geldi. Getir-götür işlerini yapmış olduğu söylenen insanın ölen kişiyle iş ortağı olduğu, mal varlığının ölen kişiden kat kat fazla olduğu açıklandı.

Abone ol

Ukrayna’da askeri kontrol pilotu olan Petro Motsar (80), emekli olduktan sonrasında eşi Larysa Motsar ile ara ara geldikleri Türkiye’ye yerleşme sonucu aldı. Antalya’nın Alanya ilçesine yerleşen ve kentte yatırım da meydana getiren çift, koronavirüse yakalandı. Durumu ağırlaşan Petro Motsar, koranavirüs sebebiyle yaşamını yitirdi.

Petro Motsar’ın vefatının peşinden ilk eşinden olan oğlu Oleg Motsar ve Larysa Motsar mirasçıları olarak mal varlıklarını paylaştı. Bigün markete giden Larysa Motsar, kartının geçersiz bulunduğunu öğrenmesiyle büyük şok yaşadı. Avukatını arayan Larysa Motsar, kendisine kalan mirasın eşinin 2,5 milyon dolarlık borcu sebebiyle el değiştirdiğini öğrendi.

Alacaklının kendilerinin getir-götür işlerini yapmış olduğu bir şahıs bulunduğunu iddia eden Larysa Motsar, kocasının herhangi bir borcu olmadığını ve bu durumun Petro Motsar’ın ilk eşinden olan oğlu Oleg Motsar bağlantılı olacağını ileri sürmüştü.

“Bakıcısıydı, kandırarak evliliğe ilk adımını attı”
Suçlamalarla ilgili şu anda Rusya’da bulunan Oleg Motsar, avukatı vasıtasıyla izahat yapmış oldu. Motsar’ın avukatı Halil Girkin, Larysa Motsar’ın 2017 senesinde Petro Motsar’ın bakıcısı bulunduğunu ve 2019 senesinde kendisini kandırarak evlendirdiğini ileri sürdü.

Girkin, “Bir halde kandırıp kendisiyle evlendirmiştir. Kendisini götürüp imza attırmıştır. Aslına bakarsak bakıma muhtaç bir insan, bir ihtimal hür iradesi haricinde hanımla evlenmek mecburiyetinde bırakıldı. Orasını tam olarak ikimiz de bilemiyoruz. O da açığa çıkacaktır” dedi.

“Haksız ya da hukuksuz bir icra takip edeni yoktur”
Getir-götür yapmış olduğu iddia edilen kişinin Petro Motsar’ın iş ortağı bulunduğunu belirten Girkin, açıklamasına şöyleki devam etti:

“Hem Ukrayna’da hem Türkiye’de ortak işleri olmuştur. Kendisinin hakkaten 2,5 milyon dolar alacağı vardır. Bu alacak ortak işlerden kaynaklıdır. Aynı şekilde Oleg Bey’e hem de babasının eşi Larysa Hanım’ın kendisinin daha önceki evliliğinden olan kızına gönderilmiş olduğu paralar vardır. Ortak işlerden dolayı olan paranın toplamı 2 milyon 500 bin dolardır. O yüzden Petro Bey, getir-götür yapmış olduğu iddia edilen iş adamına 2,5 milyon dolarlık senedi vermiştir. Larysa Hanım’ın iddia etmiş olduğu benzer biçimde haksız ya da hukuksuz bir icra takip edeni yoktur. Larysa Hanım, Petro Bey öldükten sonrasında Ukrayna’ya gidip Petro Bey hakkında kalıtım ilamı almıştır.

Almış olduğu süre da bir tek mirasçı olarak kendini duyuru etmiştir. Oradan almış olduğu ilanla da Türkiye’ye gelip kalıtım ilanını tanıma tenfiz yaparak tüm mal varlığını üstüne geçirmiştir. Türk hukuk sisteminde başka bir mirasçı var mı diye sorulur. Iyi mi Ukrayna’da beyan etmediyse, Türkiye’de de ‘bir oğlu var, nerededir, ne yapar, kendisini tanımıyorum, bilmiyorum’ benzer biçimde mahkemede beyanda bulunmuştur. Aslına bakarsak Oleg Bey’in varlığını bilmekte ve cenazede beraber olduğu fotoğrafı vardır.

Birçok kere Ukrayna ve Türkiye’de Oleg Bey’i ağırlamıştır. Mahkemede Oleg Bey’in araştırılmasına gitmeden kalıtım ilamını vermiştir. Göç eder mallar tamamen Larysa Hanım’a, taşınmazlar ise kendisi ve Oleg Bey içinde paylaştırılmıştır. Burada Larysa Hanım’ın yapmış olduğu tamamıyla Oleg Bey’in hakkını yemektir.

Müvekkilim kendisi hakkında dava açmayı düşünmektedir. Aslına bakarsanız göç eder mal dediğimiz, bankadaki paralar, evde bulunan altın ve dövizler ya da araçlar tamamıyla Larysa Hanım’ın üstüne geçmiştir. Oleg Bey bunun için hukuki yollara başvuracaktır.”

“Getir-götür yapıyor denilen kişinin mal varlığı, Petro beyin mal varlığının 3-5 katı”
Müvekkili Oleg Motsar’ın babasının iş ortağını uzun süredir tanıdığını da ifade eden Avukat Girkin, “Oleg Bey’in kendisi de tamamen babasının iş ortağına olan borcunu kabullenmektedir. Bu iş ortağı dediğimiz şahıs, Oleg Bey ve Larysa Hanımla da daha ilkin birçok kez görüşüp bu alacağını dile getirmiştir. Larysa Hanım nedense iddia etmiş olduğu bu iş insanıyla ilgili kendisinin asla mal varlığı olmadığını, Petro Bey’in fazlaca varlıklı bulunduğunu, hiç kimseye asla borcu olmadığını söylemekte. Bu iş insanı dediğimiz kişinin mal varlığı, Petro Bey’in mal varlığının minimum 3-5 katıdır. Larysa Hanım tüm mal varlığını üstüne almaya çalışmakta, bunu da yapamayınca bu icra takibine de haksız olarak itiraz etmekte” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.