Tuşba Belediyesi büyük bir projesini daha hizmete açtı

Endüstri ve Tecim Bakanı Mustafa Varank, Tuşba Belediyesi’nin Van Gölü kıyı şeridinin ortalama 137 bin metrekarelik kısmını ıslah ederek yapmış olduğu İskele Sahil Bandı 2. etabının açılışını gerçekleştirerek, “Gönül belediyeciliğinin en güzel örneğine şahitlik ediyoruz” dedi.

Tuşba Belediyesi, ilçenin gelişmesi ve kalkınması için hayata geçirdiği mega projelerini düzenlemiş olduğu törenlerle tek tek hizmete açıyor. Ortalama 2 ay ilkin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla bölgenin ilk Selçuklu mimarisi ile çağdaş mimarinin harmanlandığı hizmet binasının açılışını gerçekleştiren Tuşba Belediyesi, bugün de Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın Albeni Merkezleri Destekleme Programı bünyesinde desteklenen ve bölgenin kalkınmasına fazlaca mühim bir katkı sağlayacak olan İskele Sahil Bandı 2. Etap Projesi’nin açılışını gerçekleştirmiş oldu.

Açılış öncesi proje hakkında data veren Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, daha ilkin şehrin hafriyat döküm alanı şeklinde şuursuzca kullanılan

Van Gölü kıyı şeridinin ortalama 137 bin metrekarelik kısmını ıslah ederek, Endüstri ve Teknoloji Bakanlığının destekleriyle dinlenme, eğitim, eğlence ve piknik alanı olarak halkın hizmetine sunduklarını söylemiş oldu. Başkan Akman, toplam 90 bin metrekare yalnız yeşil alana haiz olan projenin bin 500 metre Van Gölü kıyı şeridi süresince taş tahkimat ve bisiklet ile adım atma yolunun mevcut bulunduğunu söylemiş oldu. Başkan Akman, “Plaj futbolu ve voleybolu sahaları, değişik tasarımlı şehir mobilyaları, 117 tane barbekülü kamelya ve piknik masası kurulumu yapılmış oldu. Van’ın simgesi olan Van kedisi ile inci kefali (Van balığı) figürlerinin bulunmuş olduğu meydanlar, çocuk eğlenme alanları, Doğu Anadolu Bölgesi’nin ilk çocuk survivor ve serüven parkurları, bitkisel doku ürünleri, otomatik sulama sistemleri, dinlenme, eğlence ve piknik alanları içeriyor” dedi.

“Gönül belediyeciliğin en güzel örneğine şahitlik ediyoruz”

Van Gölü sahilinde bu güzel projeyi hayata geçiren Başkan Akman ve ekibine teşekkür eden Bakan Varank ise, “Bakanlık olarak fazlaca ciddi katkılarımız oldu. Bugünkü güncel rakamlarla ortalama 50 milyon lira bir destek sağladık. Yurttaşlarımız, hizmete sunulan bu güzel mekanda dinleniyorlar. Yurttaşlarımız nefes alacakları bir parka kavuşmuş. İşte bugün burada gönül belediyeciliğin en güzel örneğine şahitlik ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Açılıştan sonrasında parkı dolaşan Bakan Varank ve beraberindekiler, ufaklıklara dondurma, kek ve meyve suyu dağıttı. Parkta dinlenen aileleri de ziyaret eden Bakan Varank, ailelerle beraber oturup çay içtikten sonrasında parktan ayrıldı.

İskele Mahallesi’nde bulunan parkta düzenlenen açılış törenine Endüstri ve Tecim Bakanı Mustafa Varank’ın yanı sıra Van Valisi Dr. Ozan Balcı, AK Parti Van Milletvekili İrfan Kartal, AK Parti MKYK Üyesi Burhan Kayatürk, AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Zahir Soğanda, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Mehmet Nuri Başdinç, Tuşba Belediye Meclis üyeleri, başkan yardımcıları, birim müdürleri ile çalışanları ve vatandaşlar katıldı. – VAN

Kaynak: İHA

Son Dakika Siyaset Tuşba Belediyesi büyük bir projesini daha hizmete açtı – Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.