Turizmciler bayram tatilinin 9 gün olmasını bekliyor

Kurban Bayramı’nın denk geldiği 9-12 Temmuz içinde resmi dinlence olmasının yanı sıra 15 Temmuz’un da cuma gününe gelmesiyle turizmciler bu tatillerin birleşerek 9 güne çıkarılmasını bekliyor.

Abone ol

TÜRSAB üyesi Eker bayram tatilinin 9 gün olmasını beklediklerini belirterek “Türk toplumunun da ihtiyacı var. İki senedir vatandaşlar da dinlence yapamadı” dedi.

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla tatilin kaç gün olacağı vatandaşlar tarafınca merak mevzusu oldu. Turizmcilerin beklentisi ise bayram tatilinin 9 gün olması yönünde.

TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Eker CNN Türk canlı yayınında şu ifadeleri kullandı:

“Buna hem turizmcilerin ihtiyacı var. Bu sebeple turizmciler 2 senedir pandemiden dolayı iş yapamamışlardı. Artan maliyetler sebebiyle doluluk oranı istediği şeklinde değil. Türk toplumunun da ihtiyacı var. İki senedir vatandaşlar da dinlence yapamadı. 9 güne çıkarılması beklentidir.

Aradaki günlerde izin alanlar var. Alamayanlar mağdur olacak ve tatilini yarıda kesmiş olacak. Dinlence birleştirilmezse hepimiz son gün geri dönmek mecburiyetinde duracak. Ekonomik ve trafik yoğunluğu açısından 9 güne çıkarılmasının yararlı olacağını düşünüyoruz. Turizmciler ekonomik anlamda ferahlayacaktır.”

Eker, bayram tatilinde dinlence bölgelerinde doluluk oranının ise yüzde 70 bulunduğunu, bunun yüzde 100’e erişmesi beklediklerini kaydetti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.