Tether, İngiliz Sterlini’ne Sabitlenmiş Bir Stablecoin Çıkarıyor

Kripto para piyasasındaki en büyük stablecoin ihraççısı Tether, bugün resmi Twitter hesabı üstünden yapmış olduğu izahat ile İngiliz Sterlini’ne sabitlenmiş yeni bir stablecoin piyasaya sürüyor.

Tether, İngiliz Sterlini’ne Durağan(durgun) Bir Stabilcoin Piyasaya Sürüyor

Kısa süre ilkin Tether, Meksika pezosuna sabitlenmiş Tether tokenlerini (MXN) piyasaya sürmüştü. Bu kez Tether bugün resmi Twitter hesabı üstünden yapmış olduğu izahat ile İngiliz Sterlini’ne sabitlenmiş yeni bir stablecoin piyasaya sürmeye karar verdi.

Tether’in CTO’su Paolo Ardoino, mevzu ile ilgili olarak Tether’in resmi internet sayfası üstünden şu şekilde izahat yapmış oldu:

Birleşik Krallık’ın Blockchain inovasyonu ve finansal piyasalar için kripto para biriminin daha geniş uygulaması için bir sonraki sınır olduğuna inanıyoruz. Dünya çapındaki kripto para birimi kullanıcılarına en büyük stablecoin ihraççısı tarafınca verilen GBP cinsinden bir stablecoin’e erişim sağlayarak bu yeniliğe öncülük etmeyi umuyoruz.

Son olarak detaylandırmak gerekirse GBP₮, Tether’in piyasada haiz olduğu öteki dört itibari para birimi sabitlenmiş tokenine katılacak. Bu tokenlar ise şunlar; ABD dolarına sabitlenmiş USD₮, Euro sabitlenmiş EUR₮, denizaşırı Çin Yuana sabitlenmiş CNH₮ ve kısa sürede piyasaya sürülen MXN₮, Meksika Pezosu ile sabitlenmiş stablecoin. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.