Sultangazi’de uzun namlulu silahlarla kahvehaneyi taradılar: 2 yaralı

Gazi Mahallesi’nde 1 Ağustos tarihinde iki grup içinde hemen hemen bilinmeyen bir sebeple kavga çıktı ve bir şahıs yaralandı. Kavganın peşinden bugün akşam saatlerinde taraflardan biri diğerine kahvehanede otururken uzun namlulu silahlarla hücum düzenledi.

Saldırıya uğrayan grup da silahla karşılık verdi. Vakası gören civardaki vatandaşlar durumu polis ve sıhhat ekiplerine bildirdi. Vaka yerine gelen polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alırken sıhhat ekipleri ise ilk müdahalelerini vaka yerinde yapmış olduğu iki kişiyi hastaneye kaldırdı. Polis ekipleri vaka yerinde emek harcamaları sürerken kaçan şahısları yakalamak için emek harcama başlattı.

Sultangazi'de uzun namlulu silahlarla kahvehaneyi taradılar: 2 yaralı

Yaşanmış olan vakası özetleyen mahalle sakinlerinden Yakup Tatar şu şekilde konuştu: “Ben bir sokak aşağıdaydım tabanca sesleri geldi baya aşırı derecede. 35-40 el ateş ettiler. Yukarı çıktığımda 3-4 tane vasıta vardı kati planlı bir şeydi. Bizim dost orada otururken onun bel üzerine mermi geliyor. Onu araçla hastaneye falan kaldırdık. Yapanları da aslına bakarsanız tanıyoruz malum kişiler. Geçen hafta da aynı vakası yaşadık aşağı tarafta. Her hafta yaşanmış olan bir vaka artık rutin bir şey haline geldi.

Sultangazi'de uzun namlulu silahlarla kahvehaneyi taradılar: 2 yaralı

Karşı taraf ateş ediyor çocuklar mahalleye çıkamıyor. O taraf geliyor buraya ateş ediyor bu taraf gidiyor oraya ateş ediyor. Bizim dost yok yere geldi burada vuruldu. Ortalama 50-60 el ateş edildi. 3-4 yaralı vardı. 3-4 gün ilkin de aşağı tarafta çatıştılar. 3 senedir bunlar birbirlerine ateş ediyor. Gecesinden de aynı vaka yaşanacak burada. Kardeşimi sokağa çıkartamıyorum. Şuan şuradan gideceğim ve kim bilir ben de vurulacağım. Ona merhaba veriyorum karşı taraf geliyor niye ona merhaba verdin diyor. Buna merhaba veriyorum bu sefer karşı taraf niye ona merhaba veriyorsun, diyor”

Sultangazi'de uzun namlulu silahlarla kahvehaneyi taradılar: 2 yaralı

Sultangazi'de uzun namlulu silahlarla kahvehaneyi taradılar: 2 yaralı

Sultangazi kavga 3. Sayfa Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.