Son Dakika: Joe Biden’ın Açıklaması, Bitcoin Yatırımcılarını Korkuttu!

Dünyanın en büyük ekonomilerinden bir tanesi olan ABD Birleşik Devletleri, finans piyasalarına yön vermeye devam ediyor. Alınan kararlar ve meydana getirilen açıklamaların, borsaların haricinde kripto paraları da etkilediği de gözlenmekte.

2020 senesinde süregelen COVID-19 pandemi süreci birçok problem ve sıkıntıya yol açmış olduğu görüldü. Piyasaların çökmesine yol açan bu salgın, yatırımcıların da zararına satış yapmasını sağlamış oldu.

Son dönemlerde her ne kadar COVID-19’un tesirleri hafiflemiş olsa da, geçtiğimiz dakikalarda ABD devlet başkanı Joe Biden‘dan ürkütücü bir izahat geldi.

Basın mensuplarının karşısına geçerek ABD vatandaşlarına seslenen Biden, şu sözleri aktardı:

“Daha çok paraya ihtiyacımız var. Yalnız ufaklıklara aşı için daha çok paraya ihtiyacımız yok, ikinci pandemiyi planlamak için daha çok paraya ihtiyacımız var. Başka bir pandemi süreci daha olacak.”

ABD’nin paraya ihtiyacı bulunduğunu söyleyen Biden, bu nakdin ise ikinci pandemi sürecini planlamak ve ufaklıklara aşı ödeneği sağlamak için lüzumlu bulunduğunu vurguluyor.

Açıklamalarının sonlarına doğru yeni bir pandemi sürecinin daha olacağını aktaran ABD devlet başkanı, birçok yatırımcının aklına “piyasalarda çöküş mü geliyor?” sorusunu getirdi.

Her ne kadar şuan itibariyle Bitcoin‘in üstünde sert bir satıcı baskısı oluşmamış olsa da, yarın itibariyle ABD borsalarının düşüş ile açılması, kripto paraları derinden etkileyebilir şeklinde gözüküyor.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı derhal takip edin!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.