Son Dakika! Görevden alınan ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ün yerine Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı

Kpss‘de çıkan bazı soruların Yediiklim Yayınevi’nin denemesinde yer edinen sorularla aynı çıkması ülke gündeminin ortasına oturdu. Tepki çeken vaka sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla araştırma başlatan Devlet Denetleme Kurulu (DDK), vakayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat duyurusunda bulunmuş oldu. Savcılık tarafınca başlatılan soruşturma kapsamında harekete geçen Ankara Emniyeti, operasyon düzenleyerek söz mevzusu yayınevinin matbaası ve genel merkezinde arama yapmış oldu.

YENİ ÖSYM BAŞKANI ATANDI

KPSS’deki sual krizinin faturası ise ÖSYM Başkanı Halis Aygün’e kesildi. Aygün, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de piyasaya çıkan kararla görevden alındı. Dün gece ise Erdoğan’ın, ÖSYM Başkanlığına Prof. Dr. Ersoy’un atanmasına ilişkin sonucu, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Son Dakika! Görevden alınan ÖSYM Başkanı Halis Aygün'ün yerine Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandıBayram Ali Ersoy

ERSOY KİMDİR?

Bayram Ali Ersoy, ODTÜ Matematik Bölümünden 1996’da mezun oldu. Doktora ve yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Bölümünde tamamlayan Ersoy, 2012’de doçent, 2017’de profesör unvanını aldı.

Matematik, değişmeli halkalar ve cebirler, grup teorisi ve genellemeler, temel bilimler mevzularında araştırmalar icra eden Ersoy’un ulusal ve internasyonal dergilerde piyasaya çıkan oldukca sayıda makalesi bulunuyor.

Ersoy, 2017’den bu yana Italian Journal of Pure and Applied Mathematics adlı bilimsel dergide değerlendirme kurul üyesi olarak vazife yapıyor. 2017-2020 içinde Yıldız Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri ve Rektör Danışmanı olarak vazife icra eden Ersoy, 2020’den bu yana aynı üniversitenin Matematik Bölüm Başkanlığı görevini yürütüyordu.

İlgili Haberler

Gözde Nur Bayar

KPSS Ösym Güncel Haberler Son Dakika

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.