Son dakika 3. sayfa: İş yerinde çıkan yangın apartmanı sarmadan denetim altına alındı

İş yerinde çıkan yangın apartmanı sarmadan denetim altına alındı

Şanlıurfa’da iş yerinde çıkan yangına müdahale sürüyor

ŞANLIURFA – Şanlıurfa’da bir iş yerinde çıkan yangın, apartmanı tamamen sarmadan gelen müdahale ile denetim altına alındı.

Edinilen bilgiye nazaran yangın, Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi’nde yaşandı. Apartmanın altında bulunan inşaat malzemeleri satılan bir iş yerinde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevler, iş yerindeki plastik malzemelere de sıçrayınca yangın kısa sürede büyüdü. Apartmanın ilk katına da sıçrayan alevleri, yangını haber alıp vaka yerine kısa sürede yetişen Karaköprü Belediyesi Sulama Aracı görevlileri yapmış oldu. İtfaiye gelene kadar alevlere müdahale eden belediye çalışanları, alevlerin apartmanı sarmasını engelledi. Yangının çıkmasıyla beraber apartman boşaltıldı. Vatandaşlar, yangın söndürme çalışmalarını çimenlere oturarak izledi. Vaka yerine giden itfaiye ekipleri de yangına müdahale ederek, alevleri denetim altına almaya çalıştı.

Söndürme çalışmalarının devam etmiş olduğu yangında apartmanın ilk katı ile alttaki iş bölgeleri ve 2 minibüs büyük zarar görürken, apartmanın öteki katlarının da yangından etkilendiği açıklandı.

Denetim altına alınan yangını söndürme emekleri devam ediyor.

3. Sayfa Güncel Haberler Son Dakika

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.