Sokak ortasında gasp kamerada – Haberler

Sokak ortasında gasp kamerada

Konya‘da ATM’den para çekerek bisikletiyle giden şahsın parasını gasp eden şüphelilerden 2’si tutuklandı

KONYA – Konya’da ATM’den para çeken bir şahıs, bisikletiyle giderken bıçaklı 4 kişi tarafınca gasp edildi. Vaka anı güvenlik kameralarına yansırken, polis şüphelileri kısa sürede elde etti.

Vaka, 1 Ağustos Pazartesi günü sabaha karşı merkez Meram ilçesi Sahipata Mahallesi Emirpervane Sokak üstünde meydana geldi. Edinilen bilgiye gore, E.T. bisikleti ile ATM’ye giderek para çekti. Hemen sonra yeniden bisikletine binerek eve gitmek için yola çıkan E.T’nin yolu eli bıçaklı 4 kişi tarafınca kesildi. Bıçakla E.T.’nin bisikletinin lastiğini kesen şüpheliler, tehdit ederek ATM’den çekmiş olduğu 300 lirayı gasp etti. E.T’nin suç duyurusu üstüne vaka yerine polis ekipleri sevk edildi. Gaspa uğrayan E.T’nin ifadesi ve çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen takımlar şahısları belirlemek için çevrede emek harcama başlattı.

Vaka anı güvenlik kamerasına yansıdı

Vaka anı ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, E.T.’nin bıçaklı şahıslar tarafınca önünün kesildiği ve şüphelilerden birinin parayı vermesi için tekme attıktan sonrasında öteki şahısların bıçakla tehdit ederek zorla cüzdanındaki parayı gasp ettikten sonrasında vaka yerinden uzaklaştıkları görülüyor.

Yakalanan şahıslardan 2’si tutuklandı

Meydana getirilen emek harcama doğrultusunda polis ekipleri tarafınca vakası gerçekleştirdiği belirlenen Ahmet K., Abdurrahman K. ve yaşı minik 2 şahıs kabahat aleti bıçakla beraber yakalanarak gözaltına alındı. Emniyete getirilen şüphelilerin ilk ifadesinde vakası kendilerinin gerçekleştirdiklerini kabul etmiş olduğu öğrenildi. Öte taraftan, gözaltına alınan Ahmet K. ve Abdurrahman K. sevk edilmiş olduğu adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken, yaşı minik 2 şahıstan 1’inin emniyetten ötekinin ise adli denetim ile özgür kalmış olduğu öğrenildi.

Konya ATM 3. Sayfa Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.