Şırnak’ta sayım esnasında askeri cephane deposunda patlama! O anlamış olur kamerada

Çakırsöğüt Jandarma Tugay Komutanlığı’nda cephane deposunda sayım, bakım ve kontrolü esnasında patlama meydana geldi. Patlamada iki asker hafifçe yararlanırken, çıkan yangın denetim altına alındı. Patlama anı ise kameralar tarafınca saniye saniye kaydedildi.

“PERSONELİN DİKKATSİZLİĞİNDEN KAYNAKLI”

Patlamanın arkasından Şırnak Valisi Osman Alim, Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, İl Jandarma Komutanı Murat Bozkurt, İl Güvenlik Müdürü Celal Dalman vaka yerinde araştırmalarda bulunmuş oldu. Vali Alim, Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı’nda gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, askeri birlikteki depolarının sayım ve kontrolü esnasında DM-16 aydınlatma cephanesinin personelin dikkatsizliği sonucu ateş alıp patladığını ve yangın çıktığını söylemiş oldu.

Şırnak'ta facianın eşiğinden dönüldü! Askeri mühimmat deposunun patlama anı kamerada

“CAN KAYBIMIZ YOK”

Ellerinden yaralı 2 personelin bulunduğunu aktaran Vali Alim, “Herhangi bir can kaybımız yok. Yangın denetim altına alındı. Vatandaşlar ve personel zarar görmeden yangın söndürüldü. Şu anda hafifçe orman yangınlarının söz mevzusu. Bu, patlama sebebiyle mühimmatın sıçraması sonucu meydana geldi. Bu yangınlar da denetim altına alındı. Hem merkez hem Cizre Belediyesi hem de Güvenlik Müdürlüğümüz ve Jandarma Komutanlığımıza bağlı Toplumsal Vakalara Müdahale Araçları ile yangına müdahale ettik. Toplam 22 yangın söndürme aracı ve 80 personelle yangına müdahale ettik. Ilk olarak birliğimize, sonrada Şırnak halkımıza geçmiş olsun. Hepimize geçmiş olsun” ifadelerinde bulunmuş oldu.

Şırnak'ta facianın eşiğinden dönüldü! Askeri mühimmat deposunun patlama anı kamerada

Şırnak Söğüt 3. Sayfa Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.