Şırnak’ta askeri birliğin cephane deposunda patlama! Yaralılar var validen izahat

ŞIRNAK Valisi Osman Alim, Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı’nda depoların sayım ve kontrolü esnasında DM-16 aydınlatma cephanesinin ateş alıp patlaması neticesinde yangın çıktığını belirtti. Alim, “Ellerinden yaralı 2 personelimiz bulunmakta. Herhangi bir can kaybımız yok. Yangın denetim altına alındı.” dedi.

Abone ol

Vali Alim, Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı’nda yapmış olduğu açıklamada, askeri birlikteki depoların sayım ve kontrolü esnasında DM-16 aydınlatma cephanesinin personelin dikkatsizliği sonucu ateş alıp patladığını ve yangın çıktığını söylemiş oldu.

“Ellerinden yaralı 2 personelimiz bulunmakta. Herhangi bir can kaybımız yok. Yangın denetim altına alındı.” ifadelerini kullanan Alim, vatandaşlar ve personel zarar görmeden yangının söndürüldüğünü belirtti.

Alim, şu anda hafifçe orman yangınlarının söz mevzusu bulunduğunu dile getirerek, bunun patlama sebebiyle mühimmatın sıçraması sonucu meydana geldiğini aktardı.

Bu yangınların da denetim altına alındığını özetleyen Alim, “Hem merkez hem Cizre Belediyesi hem de Güvenlik Müdürlüğümüz ve Jandarma Komutanlığımıza bağlı Toplumsal Vakalara Müdahale Araçları (TOMA) ile yangına müdahale ettik. Toplam 22 yangın söndürme aracı ve 80 personelle yangına müdahale ettik. Ilk olarak birliğimize sonrada Şırnak halkımıza geçmiş olsun. Hepimize geçmiş olsun.” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.