Muharrem İnce’yi sarsan karar! Partisinin iki numarası çekilme etti, öne sürülen sebebi de fazlaca garip

Muharrem İnce‘nin Genel Başkanlığını yürüttüğü Memleket Partisi’nin Parti Sözcüsü ve Genel Başkanvekili olan Amaç Usluer, toplumsal medya hesabından yapmış olduğu izahat ile partisinden çekilme ettiğini duyurdu.

MUHALEFETİ YIPRATTIĞINI GEREKÇE GÖSTERDİ

Geçtiğimiz yıl CHP’den çekilme ederek Memleket Partisi’ne geçen Amaç Usluer muhalefeti yıprattığını gerekçe gösterdiği çekilme açıklamasında şu satırlara yer verdi: “Gün ufak olsun bizim olsun zamanı değil. Ya kazanılacak ya da kazanılacak bir seçim sürecinin içindeyiz. Aksi düşünülemez, düşünülmemeli. Ülkemiz için köprüden ilkin son çıkış şeklinde görünen, alternatifi ya da aksini düşünmek bile istemeyeceğim sürece, isteyerek ya da istemeyerek negatif katkıda bulunuyor olmak en büyük endişem. Bu duygu ve düşüncelerle Memleket Partisi’nden çekilme ettiğimiz bilgilerimize sunuyorum. Süreçteki yol arkadaşlarıma tek tek teşekkür ediyorum. Aydınlık bir Türkiye, çocuklarımız için aydınlık ve rahat bir gelecek dileklerimle. Saygılar sunarım.”

İşte Amaç Usluer’in o paylaşımı;

Muharrem İnce'ye büyük şok! Memleket Partisi Genel Başkan Vekili Gaye Usluer istifa etti

CHP’NİN AĞIR İSİMLERİNDENDİ

Amaç Usluer 17 Temmuz 2012’den bu yana CHP Parti Meclisi üyesi seçilerek 5 dönem bu görevde bulunmuş oldu. 2015 senesinde meydana getirilen her iki seçimde de CHP sıralama başı talibi olarak Eskişehir Milletvekili seçildi. 5 Mayıs 2021 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden çekilme etti. 17 Mayıs 2021 tarihinde Muharrem İnce’nin kurmuş olduğu Memleket Partisi’nde Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü olarak vazife aldı.

Olgun Kızıltepe

Muharrem İnce Siyaset Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.