MHP’li Osmanağaoğlu doludan ziyan olan mahalleyi ziyaret etti

MHP Genel Yazman Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, dolu sebebiyle ziyan olan Tire’nin Çeriközü Mahallesi’nde arazilerde incelemede bulunarak, çiftçileri dinledi.

Köy kahvesinde vatandaşlarla bir araya gelen Osmanağaoğlu, cuma günü dolu yağışının arkasından oluşan zararla ilgili İzmir İl Ziraat ve Orman Müdürü Mustafa Itina’den telefonla informasyon aldı.

Osmanağaoğlu, ziyarette yapmış olduğu konuşmada, MHP Tire İlçe Başkanı Arif Demirkan’ın yaşanmış olan afetin arkasından derhal köye giderek çiftçilerin yanında bulunduğunu ve kendisine mevzuyu aktardığını söylemiş oldu.

Mahalle Muhtarı Hulusi Şener’in direktifle kendilerini köye çağrı ettiğini belirten Osmanağaoğlu, “‘Buraya geleceksiniz bizim sıkıntımızı burada dinleyeceksiniz.’ dedi. Vatandaşın derdini dinlemek, derdine derman olmaya çalışıyoruz. Bugün de bu şekilde bir şerefli görevi yerine getirdik oldukça şükür.” diye konuştu.

Çeriközü Mahallesi’nde tarımsal alanlarda ciddi kayıplar bulunduğunu özetleyen Osmanağaoğlu, “Devletimizin bu mevzuda mümkün mertebe yapılabilecek şeyleri buradaki çiftçiler için ortaya koyması icap ettiğini düşünüyorum. Biz buradaki tüm emek harcamaları Ankara’da lüzumlu mercilere ileteceğiz. İnşallah devletimizle birlikte köylümüzün yanında olacağız.” dedi.

Ziraatçi Şevket Tetik de afet sebebiyle ürün kaybı yaşadıklarını, bu mevzuda devlet kurumlarının belli bir miktar da olsa zararlarını karşılamasını beklediklerini söyledi.

Konuşmaların arkasından Osmanağaoğlu, dolu sebebiyle ziyan olan incir bahçelerinde araştırmalarda bulunmuş oldu.

Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.