Katar Merkez Bankası Başkanı: “Bitcoin, Güvenilmez Olabilir”!

Kripto piyasası dünyada ses getirmeye devam ediyor. Son Terra Luna ve TerraUSD’nin çöküşü ise birçok ülkenin merkez bankasının kripto piyasasını düzenleme isteğini artırdığı görülüyor.

Bugün itibariyle ise kripto paralar hakkında Katar’dan bir çıkış geldi. Geçmiş dönemlerde de sektör hakkında fazlaca pozitif konuşmayan Katar Merkez Bankası, Bitcoin‘in “güvenilmez” olabileceğini iddia ediyor.

Yakın tarihindeki meydana gelen bir röportajda konuşan Katar Merkez Bankası (QCB) Başkanı Şeyh Bandar bin Mohammed, kripto sektörü hakkında şu sözleri aktardı:

kripto paralar dünyayı süratli, ucuz, daha erişilebilir ödeme ve finansal hizmetler çağına taşıyabilecek teknolojik yeniliklerdir.”

“Sadece para otoriteleri tarafınca düzenlenmeyen bu varlıklar güvenilmez olabilir.”

Katar Merkez Bankası başkanı her ne kadar Bitcoin ve kripto paralar hakkında gerçekleştirdiği konuşmasına pozitif cümleler ile başlasa da, peşinden gelen sözler yatırımcıları üzdü.

Kripto paraların para otoriteleri tarafınca düzenlenmediği takdirde güvenilmez bulunduğunu aktaran Şeyh Bandar bin Mohammed, bu ürünlerin merkeziyetsiz olmasına ise değinmemiş durumda.

Katar Merkez Bankası (QCB) Başkanı yapmış olduğu açıklamaları şu sözlerle tamamladı:

“Kurum aşamasındayız ve Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) ihraç etmenin artılarını ve eksilerini değerlendiriyoruz.”

Son dönemlerde birçok merkez bankası şeklinde dijital para birimi üstüne çalıştıklarını söyleyen Şeyh Bandar, bu sektörün artılarını ve eksilerini değerlendirmeye devam ettiklerini vurguluyor.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı derhal takip edin!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.