Kabotaj Bayramı’nda renkli görüntüler yaşandı

Kabotaj Bayramı’nda renkli görüntüler yaşandı

ZONGULDAK – Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde meydana gelen Kabotaj Bayramı renkli görüntülere sahne oldu. Yüzme yarışlarının yanı sıra yağlı direkten bayrağı almaya çalışanlar kıyasıya savaşım verdi.

Kilimli ilçesinde meydana gelen Kabotaj Bayramı’na vatandaşlar ilgi gösterdi. Liman içinde düzenlenen etkinliklerde Kilimli Liman Başkanlığı tarafınca römorkör su gösterisi, halk oyunları gösterileri sergilendi.

100 metre bayanlar ve erkekler yüzme yarışında sporcular kıyasıya savaşım verirken, 100 metre 50 yaş üstü yüzme yarışı da beğeniyle seyredildi. Program tek kürek sandal yarışı, fiber motor yarışları ve kano yarışları ile devam etti.

Bayramın en ilgi gören tarafı ise yağlı direk bayrak yarışı oldu. Direğin ucundaki bayrağı almak isteyen kıyasıya savaşım verdi. Bayrağı kazanan ise ödülün sahibi oldu. Programda konuşan Belediye Başkanı Kamil Altun, “Planlarken birazcık da düşünceliydik. Uzun süredir bu şekilde etkinlik olmamıştı fakat coşku sağlayabilir miyiz diye düşündük. Sizi burada görkemli ve kalabalık bir ortamı gördük. Fazlaca mutlu olduk. İnşallah bugün büyük bir adımı sizlerle birlikte atıyoruz. Gelecek yıllarda oldukça daha coşkulu bir Kabotaj Bayramı’nı toplumsal etkinliklerimizi burada kutlayacağız” dedi.

Zonguldak Vali Yardımcısı Turgut Subaşı ise, “Bu bayrama teşrif eden sizlere teşekkür ediyorum. Fazlaca güzel bir kalabalık var. Vatana, millete, devlete haiz olan bir kitlenin haiz bulunduğunu gösteriyoruz. Dosta düşmana sesleniyoruz. Sahipsiz olan memleketin batması haktır. Kilimli, haiz oldukça bu memleket batmayacaktır. Suriye sınırı Yayladağı’ndan, Bulgaristan, Artvin Kemalpaşa’ya kadar 8 bin 883 kilometre kare kıyı şeridimiz var. Gene denizlerimizdeki faydası saymakla bitmiyor. Baktığınız vakit nerede bir kıyı, deniz, su var ise orada bolluk var. Bolluk var, toplumsal yaşam var. Kültür ve gezim var” şeklinde konuştu.

Programda vatandaşlara çeşitli ikramlarda da bulunulmuş oldu.

Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.