Gümüş tutarları (YORUM): Gümüş bugün ne kadar? 4 Ağustos 2022 GÜMÜŞ tutarları kaç TL? Gümüş fiyatı düştü mü, terfi etti mi?

4 Ağustos 2022 gümüş bugün ne kadar, sorusunun yanıtı dört gözle beklenen mevzular içinde yer ediniyor. Vatanımızda ve dünya genelinde gelişen vakalar sonrasında yükselen yada düşen gümüş tutarları hakkında 4 Ağustos 2022 gümüş kaç TL? Gümüş tutarları bugün ne kadar? soruları arama motorlarında çoğunlukla araştırılıyor. İşte, gümüş tutarları…

4 AĞUSTOS 2022 GÜMÜŞ FİYATLARI BUGÜN NE KADAR, KAÇ TL?

Gümüşün alış ve satış fiyatı, 4 Ağustos 2022 günü tutarları belli oldu. Gümüş piyasasında en düşük gümüş 11,55 liradan işlem görüyor. Satış fiyatı ise 11,56 TL’den işlem görüyor.

Gümüş fiyatları (YORUM): Gümüş bugün ne kadar? 4 Ağustos 2022 GÜMÜŞ fiyatları kaç TL? Gümüş fiyatı düştü mü, yükseldi mi?

GÜMÜŞ NEDEN YÜKSELİR VE DÜŞER?

Altın ile gümüş tutarları çoğu zaman doğru orantılıdır. Gümüş fiyatı devletimizde ve dünyada yaşanmış olan gelişmeler sonrası değişime uğramaktadır. Gümüş fiyatını etkileyen faktörler içinde yatırımcıların tercihleri ve davranışları bulunur. Arz ve talep dengesine bağlı olarak fiyatlar düşer yada azalır. Gümüşe olan talep artışı, yatırımcıların onu güvenli liman olarak görmesini sağlar satın alım sonrası fiyatta yükseliş görülür. Talebin azalması ise fiyatların düşmesine sebep olur.

Gümüşün yükselmesine yada düşmesine yol açan öteki faktörler içinde küresel faiz oranlarında değişiklik, nakit akışındaki değişiklik, para birimlerinin kıymet ve kurlarındaki iniş çıkışları da etkisinde bırakır. Bunların yanı sıra nakit akışındaki değişiklik, ekonomik durgunluk ve küresel enflasyon artışı yada düşüşü gümüş fiyatlarının düşmesine ya da artmasına niçin olur.

Gümüş Gündem Iktisat Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.