Cemevi saldırganının mahkemedeki ifadesi ortaya çıktı: Kimseden yönerge almadım

30 Temmuz’da Ankara‘nın Çankaya ilçesinde bulunan Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Merkezi’ne ve Mamak ilçesinde Şah-ı Merdan Kültür Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile Ana Fatma Cemevi’nlere hücum gerçekleşmişti.

Mevzuyla ilgili emek harcama yürüten Ankara Güvenlik Müdürlüğü, “Her üç vakası da A.O.K. adlı şahsın gerçekleştirdiği tespit edilmiş, şüpheli kişi kısa sürede yakalanarak gözaltına alınmıştır. Mevzuyla ilgili soruşturma oldukca yönlü devam etmektedir” açıklamasında bulunmuş oldu.

Ankara Güvenlik Müdürlüğü ise üç ayrı cemevine meydana getirilen saldırıya ilişkin, “Şüpheli şahısla irtibatlı oldukları değerlendirilen Ç.C.B. adlı kişi İzmir’de, B.G. adlı kişi ise Eskişehir- Ankara karayolunda seyir halindeyken durdurulan bir araçta 01.08.2022 günü yakalanarak gözaltına alınmıştır.” açıklamasını yapmış oldu.

Öte taraftan cemevlerine hücum eden Ahmet Ozan K.’nın, sevk edilmiş olduğu adliyede verdiği ifade ortaya çıktı. Ahmet Ozan K. ifadesinde, esrar kullandığını bu yüzden de çevresinin kendisine paranoyaksın söylediğini belirterek “Ben Eskişehir’e ailemden uzaklaşmak için geldim. Yaşadığım vakalarda onların tesiri bulunduğunu düşünüyorum. Benim her dediğime ‘sen uyduruyorsun, paranoyaksın’ şeklinde yanıt veriyorlardı. Ben 2 ay öncesine kadar esrar maddesi kullanırdım. Artık kullanmıyorum. Yaşadığım vakalarda ölümden döndüğüm için son kez bir şey yapmak istedim. Kimseden yönerge almadım.

Tek başıma yaptım. Eylemi yapacağımı Baver’e söyledim. O da bana ‘gene paranoyaksın sen’ dedi. Çağdaşla konuşmuyordum. Yalnız Baver ‘Modern’ı ara o da gelebilir’ dedi. Ben de ‘sen ara’ dedim. Baver bana Modern’ın 30’unda geleceğini söylemiş oldu. Takdir mahkemenindir” ifadelerini kullandı.

Demirören Haber Ajansı / Umutcan Ören – 3. Sayfa

Ahmet Ozan Eskişehir Ankara 3. Sayfa Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.