Bitcoin’de Düşüşün Düzeltmesini Bekleyen Analist Takip Edeceği Seviyeyi Deklare etti!

Önder kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta sonu yaşamış olduğu sert düşüşle 17.000-18.000 dolar bandına kadar geriledi.

Haftaya yükselişle süregelen BTC yukarı yönlü fiyat hareketlerini devam ettiremedi. Bitcoin, halihazırda 20.000 dolar bandındaki yatay hareketlerine devam ediyor.

Bloomberg’e konuşan Fundstrat Global Advisors’ın teknik strateji başkanı Mark Newton, Bitcoin’in yükselmesi için yapması ihtiyaç duyulan hareketi ve aşması ihtiyaç duyulan direnç seviyesini deklare etti.

“Bitcoin bir dibe ulaştı sadece muhtemelen beklenen büyük dibe değil.

Haziran ayının sonuna doğru bu düşüşün bir düzeltmesini görebiliriz.

BTC’nin yükselmeye devam edebilmesi ve yaşamış olduğu kayıpları geri kazanabilmesi için fiyatın 23.000-24.800 doların üstüne çıkması gerektiğine inanıyorum.”

Ek olarak Informa Global Markets Salı günü yayınladığı notta, risk duyarlılığının istikrar kazanması ve spekülatif yatırımcıların bir sonraki işlem sinyallerini beklemesi sebebiyle 20.000 doların altındaki dip seviyelerde oynaklık olacağını açıkladı.

Informa ek olarak Bitcoin’in fiyatını yönlendiren daha başka faktörlerin de bulunduğunu belirterek şunları söylemiş oldu:

“Makroekonomik koşulların iyileşmesi gerekiyor ve FED’in para politikasına yönelik agresif yaklaşımının kripto para piyasaları dibe vurmadan ilkin gevşetmesi gerekecek.”

Hususi haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı derhal takip edin! Ek olarak Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine derhal başlayın!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.