Bitcoin madenciliği şirketi Bitfarms 3000 BTC sattı

Bitcoin madenciliği şirketi Bitfarms, geçen hafta 3000 BTC’lik satış yaptığını deklare etti. BTC’lerin tamamı ortalama 62 milyon dolara satıldı. Şirket, bu satışı, 100 milyon dolarlık kredisinin bir bölümünü ödemek için gerçekleştirdiğini bildirdi. Bugün meydana getirilen açıklamada, kredinin 66 milyon dolarlık bölümünün Bitcoin satışı kanalıyla ödendiği ve böylece 38 milyon dolara inmiş olduğu kaydedildi.

3000 BTC’lik satışın arkasından Bitfarms’ın elinde 3349 BTC kaldı. Şirket yöneticisi Ben Gagnon, Nisan ayında Bitcoin fiyatı ortalama 40 bin dolarken verdiği bir röportajda, “Bitcoin’in şu anda değerinin altında bulunduğunu düşünüyoruz.” demişti.

Bitfarms, Haziran ayında günde averaj 14 BTC üretti. Firmanın geçen yıl çıkardığı Bitcoin’ler ise 3453 BTC’yi buldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Coinbase, 5 yeni kripto para listeleyecek

Son olarak Bitfarms, Bitcoin hizmetleri şirketi NYDIG ile madencilik teçhizatlarıyla teminatlandırılan 37 milyon dolarlık bir kredi anlaşması da yapmış oldu.

Bitcoin fiyatındaki düşüş sebebiyle madenciler, son dönemde operasyonel maliyetlerini karşılamak için daha çok satışa yöneldi. Borsada işlem gören madencilik şirketleri, yalnız Mayıs ayında 4 binden fazla BTC sattı. Bu sayı, Nisan ayında 1000 BTC’nin altındaydı.

En güncel gelişmelerden derhal haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.