Bingöl spor: Genç horozlar lige iddialı hazırlanıyor

Yeni sezonda Gelişim Ligi’nde savaşım edecek olan Denizlispor U19 ekibi, yeni sürem hazırlıklarını sürdürmeye devam ediyor.

Yeni sezonda üst tarafları hedefleyen Denizlispor U19 ekibi, hazırlıklarını Şirinköy Stadı’nda Destek Alıştırmacı Fatih Soyatik nezaretinde sürdürüyor. Yeni sürem ile ilgili açıklamalarda bulunan Kaleci Antrenörü Okan Kayhan önceliklerinin futbolcu yetiştirmek bulunduğunu söylemiş oldu. Ortalama 30 kişilik futbolcu ekibi ile yeni sezona hazırlanan genç Horozlarda yeni sürem ile ilgili açıklamalarda bulunan futbolculardan Erdoğan Tıkıroğlu, yeni sürem hazırlıklarına ortalama yedi gün ilkin başladıklarını belirtti. Tıkıroğlu, “Sürem başlayana kadar oldukça iyi bir hazırlık süreci geçireceğimizi düşünüyorum. Biz U17’den, U19’a çıktık. Yeni sezonda hedefimiz üst sıralarda kendimize yer bulmak. Benim kişisel olarak da hedefimiz öteki arkadaşlarımın olduğu şeklinde Denizlispor A takımına çıkmak. Orada iyi işler yapmak daha sonrada Avrupa’ya gitmek” dedi.

“Avrupa’da oynamak isterim”

U19 takımının başarıya ulaşmış futbolcusu Oktay Kısaoğlu’da yeni sürem hazırlıklarının oldukça iyi gittiğine dikkat çekerek, “Günde çift idman yapıyoruz. Yoruluyoruz doğal olarak fakat bunun karşılığını maçlarda alacağımızı düşünüyorum. Hocalarımızın nezaretinde oldukça iyi çalışıyoruz. Alttan gelenlerle iyi bir ekip oluşturduk. Bu şekilde oldukça iyi bir ekip olduk. Bu senede inşallah yukarılara oynayacağız. Benimde hedefimi ilkin A takımına çıkıp sonrasında da Avrupa da iyi takımlarda oynamak isterim” diye konuştu.

“Önceliğimiz futbolcuların gelişimi”

Denizlispor Alt Yapı ve U19 ekibi Kaleci Antrenörü Okan Kayhan’da çalışmalarda ikinci haftaya girdiklerini vurgulayarak, “Çalışmalarımız oldukça iyi gidiyor. Doğal olarak sezonun planlaması hemen hemen belli değil. Federasyon izahat yapmadı. Biz ustalaşmış takımımız ile aynı hafta başlayacağımızı düşünmüştük. Sadece izahat olmadı. Onunla ilgili bir haber bekliyoruz. U19 takımında şu anda üç kalecimiz var. Ek olarak A ekip antrenmanına katılan Şerefhan var. Bu 4 kalecimizle beraber çalışmalara başladık. Kalecilerimiz bazen değişerek A takımımız ile direk antrenmanlara katılıyorlar. Onların gelişimlerini takip ediyoruz. Etmeye devam edeceğiz. Tek hedefimiz A takımına, ustalaşmış takıma kalecileri iyi bir halde kazandırmak. Şu anda A takımda bulunan 4 kalecimiz de alt yapımızdan yetişen kaleciler. Bu da bizim açımızdan sevindirici” ifadelerini kullandı. – DENİZLİ

İhlas Haber Ajansı / Spor

Denizlispor Kayhan Fatih Spor Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.