Biden’ın Covid-19 testi gene pozitif çıktı! Doktorundan sıhhat durumuyla ilgili izahat

ABD Başkanı Joe Biden’a meydana getirilen son Covid-19 testinin pozitif çıkmış olduğu aktarıldı.

Abone ol

ABD Başkanı Joe Biden’a 30 Temmuz’da meydana getirilen Covid-19’un testinin de pozitif çıkmasının arkasından tekrardan karantinaya girmişti. Biden’ın doktoru Kevin O’Connor yayınladığı mektupta, Biden’a meydana getirilen son Covid-19 testinin pozitif çıktığını ifade ederek, “Başkan kendini iyi hissediyor. Bu sabahki kontrol, Başkan’ın keyif alınmış olduğu hafifçe bir antrenmanı bitirmesinin arkasından yapılmış oldu” dedi.

Biden’ın ara sıra öksürdüğü anlatılan mektupta, düne bakılırsa daha azca öksürdüğü aktarılarak, ateşinin, nabzının, kan basıncının, solunum hızının düzgüsel olduğu açıklandı. Biden’ın karantinasının devam etmiş olduğu aktarıldı.

79 yaşındaki Biden’a 21 Temmuz’da meydana getirilen ilk Covid-19 testi pozitif çıkarken 27 Temmuz’da meydana getirilen iki testinde negatif çıkması sonrası karantinası sona ermişti. 30 Temmuz’da ise Biden’ın Covid-19 testi tekrardan pozitife dönmüştü. O’Connor, Biden’ın testinin tekrardan pozitif çıkmasını antiviral ilaç Paxlovid alan hastaların ufak bir yüzdesinde görülen “geri tepme” vakası olarak tanımlamıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.