Ankara’da Alevi kurumlarına yönelik saldırıda gözaltına alınan 3 kişiden 1’i tutuklandı

30 Temmuz’da Ankara‘nın Çankaya ilçesinde bulunan Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Merkezi’ne ve Mamak ilçesinde Şah-ı Merdan Kültür Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile Ana Fatma Cemevi’nlere hücum gerçekleşti.

Mevzuyla ilgili emek verme yürüten Ankara Güvenlik Müdürlüğü, “Her üç vakası da A.O.K. adlı şahsın gerçekleştirdiği tespit edilmiş, şüpheli kişi kısa sürede yakalanarak gözaltına alınmıştır. Mevzuyla ilgili soruşturma fazlaca yönlü devam etmektedir” açıklamasında bulunmuş oldu.

Ankara Güvenlik Müdürlüğü; Ankara’da üç ayrı cemevine meydana getirilen saldırıya ilişkin, “Şüpheli şahısla irtibatlı oldukları değerlendirilen Ç.C.B. adlı kişi İzmir’de, B.G. adlı kişi ise Eskişehir- Ankara karayolunda seyir halindeyken durdurulan bir araçta 01.08.2022 günü yakalanarak gözaltına alınmıştır.” açıklamasını yapmış oldu.

Gözaltına alınan şüpheliler A.O.K., Ç.C.B. ve B.G. emniyetteki işlemlerinin peşinden Ankara Adliyesine sevk edildi. Mahkemede saldırıları gerçekleştirdiği tespit edilen A.O.K. tutuklanırken Ç.C.B. ve B.G. ev hapsi ile adli denetim şartıyla özgür bırakıldı.

İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Ankara 3. Sayfa Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.