AK Parti’nin “İstanbul’un yitik 1000 günü” toplantısı, Ekrem İmamoğlu’nu oldukca kızdırdı

Ak Parti, İBB yönetiminin 3 senelik hizmetlerini mercek altına aldı. AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, ‘İstanbul’un Yitik 1000 Günü’ başlığı ile düzenledikleri basın toplantısı ile 2019 senesinde göreve gelen İBB yönetiminin geçen 1000 günde ne yaptığını ve ne yapmadığını söyledi.

Göksu, yapmış olduğu sunumda 643 makama 1717 makam aracı alındı iddialarına değinerek Yenikapı Meydanı’nda sergilenen araçlardan bahsetti, durumun bu şekilde olmadığını dile getirdi. Tevfik Göksu, İBB yönetiminin yaptık söylediği bazı projelerin eski dönemlerde başlanmış projeler bulunduğunu öne sürdü.

Bu toplantı gündemdeki yerini korurken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu “150 günde 150 proje” kampanyası kapsamında bir takım açılış gerçekleştirmiş oldu. Düzenlenen törenlerle Avcılar’da Sabahattin Eyüboğlu Kütüphanesi, Küçükçekmece’de Aden Meydanı, zeminaltı otoparkı ve Attila İlhan Kütüphanesi açıldı. Açılışlarda konuşan İmamoğlu, İstanbul’da hayata geçirdikleri projelerin bir kısmının kendi dönemlerin süregelen işler bulunduğunu, bazıların da Küçükçekmece’de olduğu benzer biçimde projeyi yeniden ele alıp revize ettikleri projeler bulunduğunu söyledi. İmamoğlu “Kimi zaman bir kısım ihale sorunları yaşadığımız, tasfiye sorunları yaşadığımız noktalarda yeni ihalelerle, yeni süreç tarifleriyle birlikte en doğru bir şekilde halkımıza kazandırmaya dönük projeleri hayata geçiriyoruz” dedi.

İmamoğlu konuşmasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda “İstanbul’un yitik 1000 günü” temalı basın toplantısına da değindi. İBB Başkanı, “Bizi eleştiren akıl, toplantılar yapıyor. Bu 3 yıla dair bazı negatif cümleler kurmaya çalışıyor. ‘1000 yitik gün’ olarak tanım ettiklerini duyuyorum sağdan soldan. Toplantıların adını bu şekilde koyduklarını duyuyorum. Evet bu 3 yıl, ortalama 1000 gün, o toplantıyı düzenleyen dostlar başta olmak suretiyle onlara yakın olan bir avuç insan için büyük bir yitik zamanlarıdır. Bundan dolayı o aklın, o zihniyetin, o bir avuç insanoğlunun kişisel menfaatlerinin yakın çemberleri içinde olan kurum ya da kişilerin çıkarlarının değil, 16 milyon insanımızın çıkarlarının gözetildiği hizmetleri halletmeye keyifle devam ediyoruz. İstanbul’u adil, yeşil, mutlu, yaratıcı üretken bir kent haline getirme mevzusunda büyük bir emek verme yürütüyoruz. Asla hızımızı düşürmeyeceğiz. Asla enerjimizi düşürmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Gözde Nur Bayar

Ekrem İmamoğlu AK Parti Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.