AK Partili Külünk: Merkez Bankası Başkanı’nın açıklamaları kabahat duyurusu durumunda, hesabı sorulmalı

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun İstanbul Endüstri Odası Meclis Toplantısı’nda yapmış olduğu konuşmada sanayicilere yönelik “Ucuz kredilerle döviz alıyorsunuz, hepinizin sıralaması elimizde” şeklindeki çıkışının yankıları sürüyor. Mevzuyla ilgili en dikkat çeken yorum AK Parti MKYK üyesi Metin Külünk’ten geldi.

“KAVCIOĞLU’NUN AÇIKLAMALARI SUÇ DUYURUSU NİTELİĞİNDE”

Külünk Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda, “Merkez Bankası Başkanı Sayın Kavcıoğlu’nun açıklamaları bir kabahat duyurusu niteliğindedir. Bu açıklamaların bir an ilkin soruşturulması ve ülke kaynaklarını gasp eden 20 firmanın bilgilerinin kamuoyu ile paylaşılması gerekiyor. İthalat ile alakasız kasasında fazla döviz bulunduran ve bununla yetinmeyip dış ticareti desteklemek adına verilen Eximbank kredilerini döviz stokçuluğu için kullanan firmalar kimlerdir? 90 milyar doları olmasına rağmen 15 milyar dolar kredi kullananlar kimlerdir?” diye sordu.

AK Partili Külünk: Merkez Bankası Başkanı'nın açıklamaları suç duyurusu niteliğinde, hesabı sorulmalı

“GERÇEKLER ORTAYA ÇIKARILIP HESABI SORULMALI”

Paylaşımının devamında ifadelerini daha da sertleştiren Külük, “Katma kıymet üretmeyen bir de üzerine devletin uygun finansman kaynaklarını kafi dövizleri olmasına rağmen döviz stokçuluğu için heba edenler bunun hesabını hem millete hem devlete vermek zorundadır. Pandemi ve cenk şeklinde iki büyük küresel sorunla savaşım ederken Devlete ve Millete ihanet derecesinde hareket eden şirketlere karşı derhal mali araştırma ve hukuki süreç başlatılmalıdır. Devlet küresel ekonomik sıkıntıları aşmak için millet adına fedakarlık yaparken ülke kaynaklarını talan edenlerin durumu muharebede saf değiştirenlerin durumu gibidir. İddialar ve açıklamalar vahimdir. Gerçekler ortaya çıkarılıp hesabı sorulmalıdır” dedi.

AK Partili Külünk: Merkez Bankası Başkanı'nın açıklamaları suç duyurusu niteliğinde, hesabı sorulmalı

Olgun Kızıltepe

Şahap Kavcıoğlu Metin Külünk Iktisat Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.