78 yaşındaki insanın katil zanlısı vaka yerinde kendi ayakkabılarını bırakınca yakayı ele verdi

Vaka, 4 Temmuz günü gece saatlerinde Çaycuma’ya bağlı Temenler köyünde meydana geldi. Almanya’dan iznini geçirmek için köyüne gelen E.P. evde büyükbabası Ali Genç’i hareketsiz bir halde buldu. Haber verilmesi üstüne vaka yerine gelen jandarma ekipleri Ali Genç’in başına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğünü tespit etti. İncelemede bulunan takımlar evden giysiler alındığını belirledi ve sahipsiz bir çift ayakkabıya rastladı. Ayakkabının kime ilişkin bulunduğunu belirlemek için araştırmalarda bulunmuş oldu.

78 yaşındaki adamın katil zanlısı olay yerinde kendi ayakkabılarını bırakınca yakayı ele verdi

Güvenlik kameralarını inceleyen takımlar, şüphelinin kimliğini belirleyip, toplumsal medya görüntülerini de inceleyerek Fikret Canbaz’ın peşine düştü. Canbaz’ın Antalya‘da olduğu tespit edildi. Antalya Güvenlik Müdürlüğü ile ortak hareket eden jandarma ekipleri, Canbaz’ı yakalayarak Zonguldak’a getirdi.

78 yaşındaki adamın katil zanlısı olay yerinde kendi ayakkabılarını bırakınca yakayı ele verdi

Gözaltına alınan Canbaz, Ali Genç’in kız arkadaşına sövgü ettiğini, bu yüzden onu öldürdüğünü iddia etti. Vaka günü evin civarlarındaki ormanlık alanda saatlerce saklandığını özetleyen Canbaz’ın, ortalama 1,5 km yürüyerek Akpınar Köyü’ne gittiği ve buradan otobüse binerek kaçtığı tespit edildi. Canbaz’ın, evden giysiler alarak giyim değiştirdiği, ayakkabıları evde giyindiği, kendi ayakkabısını ise evde bıraktığı açıklandı.

78 yaşındaki adamın katil zanlısı olay yerinde kendi ayakkabılarını bırakınca yakayı ele verdi

Canbaz bugün vaka yerinde ise yaşananları Cumhuriyet Savcısına anlatırken, güvenlik ekipleri ise çevrede geniş çaplı güvenlik önlemi aldı. Soruşturma devam ediyor.

Zonguldak Ali Genç Antalya Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.