6 ton buğday çalan şüpheliler yakalandı

Kahramanmaraş‘ın Elbistan ilçesinde zahire pazarından 6 ton buğday ve ikametten hırsızlık vakalarıyla ilgili aranan 4 şüpheliden 2’si yakalandı.

Alınan bilgilere bakılırsa, zahire pazarında hububat alım satımı meydana getiren Ç.G. adlı esnafın iş yerinin önündeki yığından ortalama 6 ton buğday çalındı. Meydana getirilen incelemede şüphelilerin 3 gün arayla vaka yerine geldikleri ve çuvallara doldurdukları buğdayları otomobile yükleyerek götürdükleri belirlendi. Elbistan İlçe Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği ekipleri şüphelilerin kimliklerini belirledi. Asayiş ekiplerinin düzenlemiş olduğu operasyonda şüphelilerden Ö.Ş. ve O.Y. yakalandı. S.Ö. ve D. C.K. adlı şüphelilerin ise yakalanması için emek harcama başlatıldı.

Polis, Ö.Ş. ve O.Y. adlı şüphelilerin Hamza Akbaş Caddesi’ndeki evden hırsızlık vakasının da faili bulunduğunu tespit etti. 2 şüphelinin ikametinde meydana getirilen aramada 5 tane kurusıkıdan dönme tabanca, 2 tane kurusıkı tabanca ile silahlara ilişkin fazlaca sayıda fişek ve uyuşturucu madde ele geçirildi. Emniyetteki işlemlerinin peşinden adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece özgür bırakıldı. – KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş Elbistan 3. Sayfa Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.