25 bin kişiyi dolandıran firmanın attığı bildiri mağdurları çılgına çevirdi

İnternet üstündeki bir platformda bisiklet, elektrikli motosiklet benzer biçimde alışverişler yapmış olup bu yol ile para kazanmayı vaat eden paravan şirket 25 binden fazla kişiden sisteme katılım tutarı adı altında para aldıktan sonrasında sistemi kapatıp sırra kadem bastı.

Sisteminin kapanması sonrasında mağduriyet yaşayan adını vermek istemeyen bir yurttaş paravan firmanın Balıkesir’deki ofisine baskın yapmış oldu. Öfkeli yurttaş hızını alamayıp terk edilen ofiste camlar ve kapılar olmak suretiyle geride ne kaldıysa kırıp döktü.

25 bin kişiyi dolandırıp özür mesajı attılar

İş yeri sahibi ile konuşup anlaştığını, zararını ödeyeceğini belirten öfkeli yurttaş, “Sabah ben kalktım, uyandığımda dalga geçer benzer biçimde ‘Biz sizi dolandırdık, bu bizim sorumluluğumuz özür diliyoruz’ diye bildiri attılar. Ben de sabah sabah oldukca sinirlendim. Soluğu daha evvelde adresini bildiğim ofiste aldım. dükkanda aldım. Her yeri kırıp döktüm. Paramparça yaptım. Sonuna kadar değdi. Asla pişman değilim. Dükkan sahibiyle konuştuk ve mutabık kaldık. Onun bu mevzularla hiçbir alakası yok” dedi.

25 bin kişiyi dolandırıp özür mesajı attılar

Dolandırıcıların insanlara oldukca güzel ümitler verip kandırdığını özetleyen yurttaş, “Dolandırıcılarda o şekilde bir ağız var ki adam sizi dolandırır, siz adamı dövmeye gidersiniz adam sizi yeniden dolandırır. Onlar bu şekilde bir çeneye sahipler. Balıkesir’de ve öteki şehirdeki dolandırılan her insana geçmiş olsun. Buraya yüze yakın insan geldi. Ben yapmasaydım başkası yapacaktı” dedi.

25 bin kişiyi dolandırıp özür mesajı attılar

Dolandırıcıların iyi mi çalıştığını da özetleyen mağdur yurttaş, “Örneğin siteden bisiklet alıyorsunuz. 3 bin TL’ye bisikleti bir yıl için satın alıyorsunuz. Sonrasında 20 gün içinde ana parasını çıkartıyorsunuz. Bu para aslına bakarsanız günlük dolar olarak geliyor hesabınıza. Kalan öteki 10 gün içinde ise kar elde etmeye başlıyorsunuz. Aylık olarak ise 3 bin TL hesabınıza geliyor. Fakat bu bizlere büyük bir ders oldu. Buradaki polis abi de şunu söylemiş oldu. ‘Parasız yiyecek bir tek fare kapanında’ olur. Bana ve 25 bin kişiye oldukca büyük bir ders oldu” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Balıkesir 3. Sayfa Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.