TSK’nın ateş açmış olduğu PKK’nın o anda yaptığına bakın! Hain plan deşifre oldu talimatı o vermiş

PKK terör örgütü üst yönetiminin Şimal Irak’ta devam eden Pençe Harekâtının durdurulması, Türkiye ile TSK aleyhine propaganda yapılması maksadıyla uyguladığı senaryo ortaya çıkarıldı. Üs bölgesine PKK’nın yapmış olduğu saldırıya karşı ateş açıldığı sırada örgütün piknik meydana getiren sivil halka ateş açmış olduğu, bu saldırının da Türk askerine mal edilmeye çalışmış olduğu ortaya çıktı.

Abone ol

Şimal Irak’ta TSK’nın Pençe Harekât bölgesinde bulunan bir üs bölgesine, 20 Temmuz’da teröristlerce roket ile hücum gerçekleştirilmiş, saldırıya güvenlik güçlerine karşı atış yapıldığı esnada terör örgütü tarafınca bölgeye 4-5 km mesafede piknik meydana getiren sivillere de aynı anda ateş açıldı.

PKK terör örgütü saldırısında piknik meydana getiren 9 sivil yaşamını yitirmiş, 33 sivil de yaralandı. PKK terör örgütü öldürmüş olduğu Iraklı vatandaşların Türk güvenlik güçlerinin atışı sonucu öldürülmüş olduğu yönünde propaganda yaparak Türkiye’yi internasyonal alanda suçlu durumuna düşürmeye çalıştı.

Fiil talimatı Fehmi Atalay’dan

Alınan bilgiye nazaran, eylemin emirinin terör örgütünün sözde Yürütme Konseyi Üyesi Amed Malazgirt kod adlı Fehmi Atalay’ın verdiği ortaya çıktı. Bölgede etkinlik yürüten teröristlerin 2 ay süresince TSK’nın terörist saldırılarına verdiği tepkiyi ölçmek, bulgu ve hücum yapmak için hazırlık yaptıkları belirlendi.

Bu Türkiye’ye yönelik ilk karalama kampanyası değil
Meydana getirilen hain planın Türkiye’ye yönelik ilk karalama kampanyası değil. Yurt içi ve yurt haricinde sürdürülen başarıya ulaşmış operasyonlarda ağır darbe alan, sözde üst düzey yöneticileri etkisiz hale getirilen terör örgütü, kurulduğu günden bu yana sivilleri hedef almaktan vazgeçmiyor.

Geçen yıl da aynı bölgede 22 Ağustos’ta, iki Iraklı turistin araçlarına düzenlenen hücum neticesinde öldürülmesi vakasında Türkiye’yi suçlamaya yönelik karalama kampanyası başlatılmıştı.

Sadece olayın derhal arkasından PKK terör örgütünün olayın sorumlusu olduğu ortaya çıkmıştı. PKK terör örgütü Irak Devleti Zaho/Parah köyünde piknik meydana getiren Irak vatandaşlarını katlederek gerçek yüzünü bir kez daha göstermiş oldu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.