Son dakika haberleri | Suudi Arabistan medyasında, Bin Selman’ın Türkiye ziyaretine ve ikili ilişkilere övgü

Suudi Arabistan medyası, Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın Türkiye ziyaretine ve iki ülke arasındaki zamanı ilişkilere övgülere yer verdi.

Suudi Arabistan merkezli El-İhbariye televizyonunun haberinde, “Suudi Arabistan ile Türkiye ilişkilerinin, liderler içinde atılan somut adımlarla yeni bir kalkınma ve refah çağının müjdecisi olduğu” açıklandı.

Türkiye ile Suudi Arabistan‘ın, her alanda haiz olduğu konum sebebiyle seçkin diplomatik ilişkileri bulunduğunun tarih sayfalarında da anlatıldığı aktarılan haberde, iki ülkenin beraber çalışmasının, bölgesel meselelerin çözümü, terörle savaşım ve bölgesel istikrarı destekleme açısından mühim olduğu vurgulandı.

Haberde ek olarak Veliaht Prens’in Türkiye ziyaretinin zamanı ilişkilerin her alanda güçlendirilmesi anlamı taşımış olduğu kaydedildi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA’da da iki ülke ilişkilerine dair bir haber servis etti.

Türkiye ile Suudi Arabistan içinde kuvvetli ve zamanı ilişkilerin olduğu aktarılan haberde, iki ülke liderlerinin yapmış olduğu karşılıklı ziyaretlerin, ilişkilerin enerjisini yansıttığı ifade edildi.

Suudi Arabistan gazeteleri ve Dışişleri Bakanlığı da Twitter’da “Veliaht Prens Türkiye’de” başlığıyla oluşturulan etikette Bin Selman’ın Türkiye ziyaretiyle ilgili paylaşımlar yapmış oldu.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Türkiye’ye yapmış olduğu resmi ziyaretin arkasından Ankara’dan ayrılmış ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etmiş olduğu bir bildiri yayınlamıştı.

Togo Cumhuriyeti Suudi Arabistan Türkiye Güncel Haberler Son Dakika

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.