Ripple Avukatından SEC’e Tokat Şeklinde Yanıt: XRP Fiyatı..! › CoinTürk

Okuma Süresi: 3 Dakika

 Ripple (XRP) ve SEC arasındaki yasal savaşım devam ederken, Ripple’ın avukatı John Deaton, kurumun XRP fiyatı ile alakalı iddialarına yanıt verdi.

XRP Fiyatını, Hangi Faktörler Belirliyor?

Ripple (XRP) avukatI John Deaton, XRP fiyat hareketine dair çarpıcı açıklamalarda bulunmuş oldu. Deaton, XRP fiyatını belirleyen faktörü ortaya koydu. Avukat, SEC’in Ripple yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’in XRP fiyatını etkilemek için mühim çabalar gösterdiği iddiasının aksine, XRP’nin büyük seviyede Bitcoin (BTC) tarafınca yönlendirildiğini iddia etti. Avukat Deaton, argümanını destekleyerek, Ripple’ın son birkaç hafta içinde mühim duyurular yapmasına karşın, XRP’nin mühim seviyede düşük performans gösterdiğini belirtti. Ripple, Mayıs’ta ödeme ağı olan isteğe bağlı likiditesinin (ODL) bir yılda  6 ila 8 kat benzer biçimde mühim bir gelişme kaydettiğini açıkladığında, XRP fiyatı ivme kazanmadı.

Kripto para sektöründeki borsalar ve firmalar, kriz sebebiyle çalışanlarını işten çıkarırken, Ripple gelecek haftalarda yüzlerce kişiyi işe alacağını duyurdu ve firmanın piyasadaki çöküşten etkilenmediğini doğruladı. Ripple‘ın bu pozitif yönde duyurularına karşın, XRP fiyatı pozitif yönde bir halde etkilenmedi. Aksine, fiyat Bitcoin ile beraber düştü. Bu durum, XRP’nin değerinin büyük seviyede Bitcoin ile yüksek korelasyon içinde bulunduğunu gösteriyor.

Ripple-SEC Davasında Yeni Odak Noktası..!

Avukat Deaton, davadaki uzmanların raporlarını sunduğunu ve lüzumlu ifadelerin tamamlandığını kaydetti. SEC’in davada ifade verecek uzmanlarından kabul edilen Dr. Albert Metz, Garlinghouse ve Larsen’in eylemlerinin XRP fiyatını direkt etkileyip etkilemediğini belirlemek için ayrıntılar sağlayacak. Avukata nazaran, Uzman raporları sunuldu ve ifadeler tamamlandı. Sadece son birkaç hafta, XRP’nin fiyatının Ripple tarafınca değil, Bitcoin tarafınca yönlendirildiğini tamamen kanıtladı.  Geçen ay, XRP’nin fiyatı %21,1 düşerken, son iki hafta içinde altcoin!İn kıymeti %18,6 düştü. XRP son 24 saatte %3,5’lik bir artışile an itibariyle  0,32 dolardan işlem görüyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu esnasında yapmış olduğu bir açıklamada SEC ile devam eden dava biter bitmez, firmanın  halka arz planını hayata geçireceğini belirtti. SEC tarafınca Ripple aleyhine oluşturulan dava bir yıldan fazla süredir devam ediyor. Ripple, davanın 2022’nin sonunda sona erebileceğine inanıyor. Yöneticiye nazaran dava sona erdiğinde, Ripple halka arz planına dair somut adımlar atacak.  Galirghouse, Ripple’ın halka arz edilmiş bir şirket olma olasılığı bir noktada devasa yükseklikte bulunduğunu sadece SEC davasının mühim bir engel bulunduğunu yineledi

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.