Mete Yarar’dan dikkat çeken sözler: O’nu görünce dizlerimin bağları çözüldü!

Terör ve Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ. (TUSAŞ) tesislerini ziyaret etti. Buradaki izlenimlerini Youtube hesabından paylaşan Yarar fazlaca çarpıcı ifadeler kullandı. Daha önceki TUSAŞ ziyaretiyle şimdikini kıyaslayan Yarar, “Kasaba, kent olmuş” dedi. Yarar, ifadelerine “Ulusal Muharip Uçağı gördüm. Uçağın heybetinden dizlerimin bağları çözüldü.” sözleriyle devam etti.

Abone ol

Terör ve Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, TUSAŞ tesislerini ziyaret etti. Buradaki izlenimlerini Youtube hesabından paylaşan Yarar dikkat çeken ifadeler kullandı.

Daha önceki TUSAŞ ziyaretiyle şimdikini kıyaslayan Yarar, “Kasaba, kent olmuş” dedi. Yarar, ifadelerine “Ulusal Muharip Uçağı gördüm. Uçağın heybetinden dizlerimin bağları çözüldü.” sözleriyle devam etti.

Mete Yarar, “Ulusal Muharip Tayyare’ta montaj aşamasına başlanmış. MMU’nun montaj için yapılacak o büyük hangarını bitirmişler. Ulusal Muharip Tayyare’ın seri üretime geçeceği alanın da inşaatına başlamışlar. MMU’da iki F-16 motoru kullanılacak. Devasa bir tayyare. F-16 ile kıyaslamak doğru bir şey olmaz.” dedi.

 “Oradaki mühendislere önümü ilikledim”

“TUSAŞ’ta 13 bin şahıs 3 vardiya çalışıyor. Tesis, silikon vadisine dönmüş.” ifadelerini kullanan Yarar, “Oradaki mühendislere önümü ilikledim.” diye konuştu.

 “Türkiye emin olun son hamlesini yapıyor”

Yarar’ın “Türkiye göbek bağını kesmek için emin olun son hamlesini yapıyor.” ifadesi dikkat çekti.

MMU TFX teknik özellikleri

Prof. Dr. Temel Kotil MMU için “Avrupa’daki en iyi cenk uçağı olacak” demişti. İşte Ulusal Muharip Uçağın (TF-X) teknik özellikleri:

Uzunluk: 21 m
Kanat Açıklığı: 14 m
Yükseklik: 6 m
İtiş Gücü: 2 x 27.000 lb
Tavan İrtifa: 55.000 ft
Maks Hız: 1.8 Mach
İlk uçuş: 2025
Envanter: 2028

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.