Kripto Paralar için Asla Öyleki Bir Şey Söylemedim › CoinTürk

Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para sektörü, geçtiğimiz günlerde piyasa genelinde yaşanmış olan büyük çöküşün peşinden toparlanmaya başlarken, başta Dogecoin olmak suretiyle kripto paralarla yakından ilgilenen meşhur milyarder ve Tesla CEO’su Elon Musk, Katar Ekonomik Forumu’nda kripto paralara değindiği bir röportaj verdi.

Elon Musk: Asla Öyleki Bir Şey Söylemedim

21 Haziran’da Bloomberg Haber Genel Gösterim Yönetmeni John Micklethwait ile konuşan ve insanların kripto paralara yatırım yapmasını söylediği yönündeki iddiaları reddeden Elon Musk, en büyük kripto para Bitcoin‘e (BTC) bir miktar yatırım yaptığını bir kez daha tekrarlayarak şu ifadeleri kullandı:

İnsanların kripto paralara yatırım yapması icap ettiğini asla söylemedim. Toplam nakit varlıklarımızın ufak bir yüzdesi karşılığında Tesla, SpaceX, ben, tamamımız birazcık Bitcoin satın aldık. Hepsi bu.

Meşhur milyarder, ek olarak köpek temalı kripto para Dogecoin’e (DOGE) desteğini yineledi ve “Dogecoin’i desteklediğimi söyledim. Ve bunu halletmeye devam ediyorum.” dedi.

Elon Musk ve Dogecoin

Elon Musk, geçtiğimiz hafta sonunda Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada, Dogecoin‘e olan desteğinin devam ettiğini ve büyük kayıplara karşın hala köpek temalı kripto parayı biriktirmeye devam ettiğini belirtmişti. Tesla CEO’sunun bu açıklamasının peşinden DOGE terfi etti. CoinMarketCap’in verilerine nazaran DOGE, yazım esnasında gün içinde yüzde 5,5’lik yükselişle 0,06297 dolardan işlem görüyor.

2021’in başlarında Musk’ın desteğini açık bir halde gösterdiği Dogecoin, 8 Mayıs 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) görmüş ve 0,7376 dolara kadar çıkmıştı. O tarihten bu yana ivme kaybeden altcoin, ATH seviyesi karşısında yüzde 91,46 kıymet yitirdi.

Öte taraftan Musk, Dogecoin‘i pump’lamakla suçlanıyor ve 258 milyar dolarlık bir davada Tesla ve SpaceX ile beraber bir Amerikan vatandaşı ve Dogecoin yatırımcısı olan Keith Johnson tarafınca dava edilmiş durumda. Dahası, Johnson, milyarderin köpek temalı kripto parayı desteklemek için haraç alma planının bir parçası bulunduğunu iddia ediyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.