KPSS iddiaları sonrası Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, soluğu ÖSYM binasında aldı

Kpss‘de bir yayınevinin tecrübe etme sorularının aynılarının sorulmuş olduğu iddiası gündem yarattı. İddiaların arkasından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı. Aygün’ün görevden alınmasının arkasından Devlet Denetleme Kurulu müfettişleri de iddialar hakkında harekete geçti.

Müfettişler, iddiaları incelemek suretiyle bugün ÖSYM’ye gitti. Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı ise yapmış olduğu açıklamada “Kpss mevzusunda ilk izlenimlerde problemli durumun varlığını gördük. Kamuoyunu aydınlatmak için hızlıca soruşturmayı tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Umut Özdağ da bugün ÖSYM binasının önüne giderek açıklamalarda bulunmuş oldu. 2022 KPSS Lisans oturumundaki bazı sorulara ilişkin iddialarla ilgili Devlet Denetleme Kurulu tarafınca başlatılan soruşturmanın yalnız 16 soruyla sınırı olan kalmamasını, bundan önceki sınavlarda kullanılan şifreleme yöntemiyle cevaplandırmanın da araştırılması icap ettiğini söylemiş oldu. Özdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafınca DDK’ye araştırma talimatı verilmesinin ise pozitif yönde bir adım bulunduğunu söylemiş oldu.

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, ÖSYM önünde açıklamalarda bulundu

Özdağ, şunları kaydetti: “Arkadaşlarımız bir emek harcama yapmış oldu. Bu imtihan ve bundan ilkin meydana getirilen birkaç sınavla ilgili tespit etmiş oldukları şifreli yolsuzluğu gelecek günlerde Türk kamuoyu ile paylaşacağız. Devlet Denetleme Kurulu tarafınca başlatılan soruşturmanın yalnız bu 16 soruyla sınırı olan kalmamasını, bundan önceki sınavlarda kullanılan şifreleme yöntemiyle cevaplandırmanın da araştırılması icap ettiğini düşünüyoruz. Bunun da takip edeni olacağız, bu Türk gençlerinin geleceğini elinden alma operasyonudur.”

Özdağ’ın ÖSYM ziyareti ise geçtiğimiz aylarda MEB, TÜİK, Et ve Süt Kurumu, SADAT binalarına çıkartma icra eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hatırlattı.

Zafer Partisi Umut Özdağ KPSS Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.