Kars haberleri… Kars’ta sema kızıla büründü

Kars‘ta sema kızıla büründü

KARS – Kars‘ta gün batımında sema kızıla büründü.

Kars‘ın en mühim bölgelerinden birisi olan Karadağ Tabya zirvesinde kızıla bürünen sema görenlerin ilgisini çekti. Kenttin zirvesinde kaydedilen görüntüler Kars‘ın güzelliğini bir kez daha gözler önüne serdi.

UNESCO Dünya Mirası Sıralaması’nde bulunan 40 Kapılı Kent Ani Ören Yeri, Zamanı Kars Kalesi, Hasani Harakani Türbesi, Çıldır Gölü, Baltık Mimarisi yapılarıyla her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret etmiş olduğu Kars, gün batımında gene görenlerin takdirini kazandı.

Kars’ın zirvesinde gün batımını izlediğini ifade eden Sinan Elik, “Kars’ın en yüksek yerindeyiz. Borazanlı Tabya’dayız. Ben bir çok süre geliyor buradan güneşin batımı izliyorum. Hakikaten fazlaca güzel tabiatı, doğası, hele burası konum olarak kent ayağınızın altında, müthiş bir yer, hakkaten müthiş bir yer. Ben buradan gün batımını izlemeyi yeğlerim” dedi.

Kızılı bürünen Kars’ta Borazanlı Tabya ve Dereiçi Kanyonu gün batımında kameralara yansıdı. Dağların zirvesinden yansıyan kızıl ve sarımsı hat, kartpostal görüntüler ortaya çıkardı.

Karadağ Kars Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.