Japon Finans Devinin Yeni Satın Alımı Bu Altcoine Yarayabilir Mi? Analist Değerlendirdi!

Tanınmış bir kripto para kişiliği ve XRP altcoini destekçisi olan CryptoLaw kurucusu John Deaton, Sumitomo Mitsui Financial Group Corporation’ın bir öteki büyük Japon finans şirketi olan SBI Holdings’den ihtimaller içinde hisse satın alımını değerlendirdi.

Anlaşmanın 590 milyon dolar tutarın olacağı tahmin ediliyor.

Deaton’a gore, SBI Holdings’in Ripple (XRP) ile olan bağlantıları sebebiyle anlaşmanın kripto para şirketi üstünde uzun solukta pozitif yönde bir tesiri olabilir.

SBI, XRP’nin mühim bir yatırımcısı olarak biliniyor ve finans şirketinin başkanı Yoshitaka Kitao Ripple’ın tanınmış bir hayranı ve hatta iki yıl süresince kripto şirketinin yönetim kurulunda vazife yapmış oldu.

 

Japon Finans Devleri Altcoin Benimsenmesine Mi Hazırlanıyor?

Bununla beraber, yönetimi altındaki varlıkların toplam değerinin 2.2 trilyon dolar olduğu tahmin edilen Sumitomo Mitsui Financial Group Corporation şirketinin SBI Holdings’in %10 hissesini satın alma amacının menkul kıymet hizmetleri alanındaki pozisyonunu güçlendirmek bulunduğunu hatırlatalım.

Antak kalma sonuçlandığı takdirde bu, iki seçkin Japon finans şirketi arasındaki 15 senelik işbirliğinin devamı durumunda olacaktır. İki holdingin Ripple’ın ürünlerinden önde gelen Ripplenet Moneytap’e ortak bir yatırım yaptığını da belirtmek gerekir.

Kim bilir iki Japon finans devi arasındaki derinleşen ilişki, blockchain teknolojisinin ve kripto para birimlerinin Japonya’da daha yaygın bir halde benimsenmesi ve kullanılması için zemin hazırlığı olabilir.

Bilinmiş olduğu suretiyle XRP’nin başı uzun bir süredir süregelen SEC davası sebebiyle dertte.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Hususi haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı derhal takip edin! Ek olarak Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine derhal başlayın!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.