Görevden alınan ÖSYM Başkanı Halis Aygün’den izahat!

KPSS sorularında sızıntı iddiası üstüne görevden alınan eski ÖSYM Başkanı Aygün, “Birileri başarımızdan rahatsız olmuş olacak ki düğmeye bastı” dedi. İtibar suikastı bulunduğunu söyleyen Aygün, “Hiç kimseye kırgın değilim” ifadelerini kullandı.

Abone ol

31 Temmuz’da meydana getirilen KPSS’de çıkan soruların, sınavdan ilkin bir yayınevinin tecrübe etme kitaplarında yayımlandığı iddialarının peşinden Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafınca görevden alınan ÖSYM eski başkanı Halis Aygün, Kocaeli’deki mahalli bir gazeteye izahat yapmış oldu.

NTV’de yer edinen habere gore Aygün, 4 senelik vazife süresinin tamamlanmasına bir ay kala saygınlık suikastı yapıldığını söylemiş oldu.
 
Aygün, “4 yıl süreyle özveriyle çalıştık. Her hafta sonu yılda ortalama 10 milyon kişinin katılmış olduğu sınavlarda en minik bir iddiaya meydan vermedik. Birileri başarımızdan rahatsız olmuş olacak ki düğmeye bastı. Hiç kimseye kırgın değilim üzgünüm” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulunca başlatılan araştırma sonuna kadar Ankara’da kalacağını belirten Prof. Dr. Aygün, “Ben 4 yıl ilkin Kocaeli Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekanı idim. İncelemenin tamamlanıp, raporun açıklanmasını peşinden üniversiteme döneceğim, akademisyen olarak çalışacağım” şeklinde konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.