En Büyük Ethereum Balinaları 7 Altcoin’de Dip Avcılığı Yapıyor › CoinTürk

WhaleStats’ın son zincir üstü (on-chain) verileri kullanarak derlediği listede, dünyanın en büyük Ethereum balinalarının değişik amaçlara hizmet eden altcoin’lere yöneldikleri görülüyor.
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son zincir üstü (on-chain) veriler, dünyanın en büyük Ethereum balinalarının, ETH’nin fiyat grafiğinde tutunma mücadelesi verdiği dönemde dikkatlerini değişik alanlardaki altcoin‘lere verdiklerini gösteriyor.

Balinalardan ApeCoin’e Yoğun İlgi

Kripto para balinalarını gözlemleyen internet sayfası WhaleStats‘ın sağlamış olduğu güncel veriler, kripto para borsaları dışındaki en varlıklı 100 Ethereum cüzdanının yatırım davranışını ortaya koyuyor. WhaleStats’a bakılırsa, dev balinalar, Bored Ape Yacht Club’ın NFT koleksiyonuna bağlı Ethereum tabanlı altcoin olan ApeCoin‘e (APE) büyük ilgi gösteriyor. Platforma bakılırsa, zengin yatırımcılar averaj 53 bin 690 dolar yatırımla averaj 13 bin 592 APE satın aldı.

APE, kıymetini ABD dolarına sabitlemeyi amaçlayan bir stablecoin olan US Dollar Coin‘in (USDC) derhal altında, Ethereum balinaları içinde en oldukça satın alınan ikinci altcoin.

Balinaların Radarındaki Öteki Altcoin’ler

Balinalar bununla birlikte averaj 47 bin 451 dolar yatırımla averaj 47 bin 482 USDT satın alarak en büyük stablecoin Tether‘e (USDT) yoğun ilgi gösteriyor. USDT listenin ikinci esnasında yer ediniyor. Listenin dördüncü esnasında, kıymeti fiziki altınla desteklenen ve Blockchain platformu Paxos tarafınca ihraç edilen Ethereum tabanlı bir token olan PAX Gold yer ediniyor. Balinalar, averaj 18 bin 278 dolar yatırımla averaj 10 PAXG toplamış durumda.

En büyük altcoin Ethereum’un kendisi ise, averaj 13 bin 690 dolarlık yatırımla averaj 12 ETH’lik alımla listenin beşinci esnasında yer ediniyor. Ethereum tabanlı stabilcoin Dai (DAI), dev balina cüzdanlarında averaj 9 bin 376 dolarlık yatırımla 9 bin 358 DAI satın alımla listenin altıncı esnasında.

Yedinci sırada, kıymeti ETH’ye 1:1 oranını endeksli bir token olan Wrapped Ethereum (WETH) yer ediniyor. Balinalar averaj 4 bin 290 dolarlık yatırımla averaj 4 WETH alımı yapmış durumda.

Listenin sekizinci, dokuzuncu ve onuncu esnasında ise sırasıyla, averaj 4 bin 290 dolarlık yatırım kıymeti ile Synthetix Network (SNX), averaj bin 408 dolarlık yatırım kıymeti ile Polygon (MATIC) ve averaj bin 334 dolarlık yatırım kıymeti ile SushiSwap (SUSHI) yer ediniyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.