Çöp evde bulunan Muhammet’ten sevindiren haber: Yürüyor, 2 kilo aldı

24 Temmuz’da, Bursa’da teyzesi tarafınca ortalama 1 senedir alıkonduğu evde bulunan Cem Muhammet A., 9 gündür Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi’nde tedavi ediliyor. AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ve Başhekim Prof. Dr. Yıldıray Çete, Cem Muhammet’in sıhhat durumuyla ilgili son durumu paylaştı.

Hastane çıkışında açıklamalarda bulunan Rektör Özkan, “Şimdiye kadar gördüğüm en iyi Cem Muhammet ile karşılaştım. Ruhsal olarak oldukca iyi durumda. Kan değerleri böbrek, kalp oldukca iyi. Yürüyor, 2 kilo 100 gram kilo aldı. Bir sürü şey geliyor. Hazzı yerinde oldukca mutlu oldum. Çikolata istedi. ‘Ne süre yiyebilirim?’ dedi. Onları peyderpey yemesi lazım. Daha ilkin onları veremiyorduk, şimdi olması ihtiyaç duyulan çocuk benzer biçimde yemeye başlamış olacak. İnşallah buradan çıkmış olduğu süre da güzel bir aile ortamına kavuşur. Bizim en mühim şeyimiz onun en mutlu olacağı ortama doğru karar vermek. Çıkınca da ziyaret edeceğiz” dedi.

Çöp evde bulunan Muhammet'ten sevindiren haber: Kan değerleri çok iyi, 2 kilo aldı

Ne süre taburcu olacağı ile ilgisi soruya yanıt veren Prof. Dr. Yıldıray Çete ise, “Bir süre vermek mümkün değil. Belli bir kiloya yetişmesi lazım. Taburcu olmasına gittikçe daha pozitif bakıyoruz, fakat ‘Şu gün olacak’ demek doğru değil. Şu anda tedavisi pozitif yönde gidiyor” dedi.

Bursa’daki dairesini iki yıl ilkin Kamuran Pınar A.’ya (44) kiraya veren Aydın S., sonrasında kirasını ödemeyen hanıma dava açmış, mahkemenin, evin tahliye edilmesine karar vermesinin arkasından adrese giden icra ekibi, dairenin kapısını çilingir yardımıyla açtırarak kilidi değiştirmişti.

Evin kilidini yine değiştirerek mahkemenin tahliye sonucuna uymayan Kamuran Pınar A.’nın emniyette ifadesine başvurulmuştu. Bu sırada çöplerle dolu evin temizlenmesi için haber verilen Nilüfer Belediyesi temizlik görevlileri, kapısı kilitli bir odada çöplerin içinde yatan ve sıhhat durumunun iyi olmadığı tespit edilen 9 yaşındaki Cem Muhammet A.’yı baygın halde bulmuştu.

Çocuğun annesinin, Kamuran Pınar A.’nın ablası Yasemin A. (48) olduğu belirlenmişti. Çocuk savcılık kararıyla, Antalya’da yaşayan anneye teslim edilmişti. Ondan sonra Cem Muhammet A. ile Kamuran Pınar A.’nın 16 yaşındaki kızı E.Z.A, Aile ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğünce koruma altına alınmıştı. C.M.A, tedavi için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne götürülmüştü. Gözaltına alınan teyze Kamuran Pınar A. tutuklanmıştı.

Çöp evde bulunan Muhammet'ten sevindiren haber: Kan değerleri çok iyi, 2 kilo aldı

Çöp evde bulunan Muhammet'ten sevindiren haber: Kan değerleri çok iyi, 2 kilo aldı

Akdeniz Üniversitesi Togo Cumhuriyeti Özlenen Özkan Bursa 3. Sayfa Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.