CHP Grup Başkanvekili Engin Altay canlı yayında duyuru etti: Adayımız Bay Kemal

Gelecek yıl Haziran ayında yapılması planlanan genel seçimler öncesi, kulisler hareketlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının Erdoğan bulunduğunu deklare etti. CHP’nin yer almış olduğu Millet İttifakı’nın ise talibi hemen hemen açıklanmadı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu her fırsatta, seçim tarihinin açıklanmış olduğu gün 6’lı masa ve Millet İttifakı olarak belirledikleri adayın adını duyuracaklarını belirtti.

Politika kulisleri aday olacak isimlerle çalkalanırken CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, bugün FOX TV’de gösterilen ‘İlker Karagöz ile Çalar Saat’ programında dikkat çeken açıklamalarda bulunmuş oldu. 6’lı masa adına aday açıklamasında bulunamayacağını söyleyen Altay, “Ben 6’lı masa adına konuşursam hadsizlik yapmış olurum fakat CHP’nin ve CHP’lilerin talibi Bay Kemal. Gönüllerdeki aday falan değil, düz söylüyorum adayımız Bay Kemal.” dedi.

Erken seçim olmadığı takdirde AK Parti’nin oy oranındaki düşüşün oldukça daha çok olacağını iddia eden CHP’li Altay, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulunmuş oldu. İktidarın bir an ilkin erken seçime gitmesi icap ettiğini belirten Altay, “Erdoğan, 3’üncü parti olmak istiyorsa seçimi kasım ayında yapar.” dedi.

Engin Altay, geçtiğimiz Mayıs ayında da Kılıçdaroğlu’nun aday olacağını belirterek, “Mırın kırın etmenin anlamı kalmadı. ‘Gönlümüzün talibi Kılıçdaroğlu’ deniyordu, o ‘gönlümüzün’ kısmı birazcık kalktı. CHP’nin talibi Kılıçdaroğlu.” ifadelerini kullanmıştı.

Olgun Kızıltepe

Kemal Kılıçdaroğlu Siyaset Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.