Bu Seviyeler Oldukça Mühim! › Bitcoinhaber.net

Önder kripto para birimi en büyük düşüşlerinden birini yaşadıktan sonrasında son iki gündür bir yükseliş grafiği çiziyor. Analistler ise Bitcoin’de yaşanmış olan düşüşün bir dip seviyeyi de bununla beraber mi getirdiğini yoksa ileriki zamanlarda daha düşük seviyelerin mi görüleceğini araştırıyor.

Dip Düzey Görüldü Mü?

Piyasanın popüler analistlerinden Dave the Wave, 117.000 Twitter takipçisine Bitcoin‘in 20.000 doların altındaki son düzeltme hareketinin BTC’nin 2018 ayı piyasası durumunu hatırlattığını ifade ediyor. Analist yapmış olduğu açıklamalarda, “”Son kapitülasyon vakası 2018 ile orantılı. Büyük olasılıkla öyleydi.” sözlerini kullanıyor.

Dave the Wave’in grafiğine bakıldığında, Bitcoin’in 30.000 dolardan 2022’nin en düşük seviyesi olan 17.760 dolara keskin geri çekilmesinin büyüklüğü, önder kripto paranın 6.000 dolardan 3.000 dolara düşmüş olduğu ve sonunda dip seviyeyi görmüş olduğu 2018 satış vakasıyla karşılaştırılabilir görünüyor. Her iki durumda da BTC, değerinin %44’ünden fazlasını yitirdi.

Kripto stratejisti, Bitcoin’in 2012’den bu yana devamlı olarak %0.382 Fibonacci seviyesine yakın ayı piyasası dipleri oluşturduğunun da altını çiziyor.

Öte taraftan Dave the Wave, mevcut seviyesinde, Bitcoin’in logaritmik gelişme eğrisine (LGC) dayalı uzun vadeli boğalar için birinci derslik bir fırsat bölgesinde işlem gördüğünü söylüyor:

Fiyat, uzun vadeli ‘LGC satın alma bölgesi’ modelinin derinliklerinde. Orta vadeli teknik hedefimden daha düşük. Uzun vadeli bir pozisyon oluşturmak isteyen yatırımcılar, mantıklı bir halde, burada LGC modeline dayalı olarak bir alım yapabilir.

Üç Aylık Periyotlar

Kripto stratejisti ek olarak, BTC‘nin art arda üç ay süresince süresince yaşanmış olan düşüşler sonrasında BTC’nin yükseliş eğiliminde bulunduğunu ve bu sebeple Temmuz’un BTC için yükseliş grafikleri ile geçebileceğini ifade ediyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada önder kripto para birimi son 24 saatte yaşamış olduğu ortalama %4’lük artış ile 21.250 dolar üstünde işlem görüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.