Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Haftaya Pozitif Başladı I Güncel Fiyat Analizleri

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) analizlerini paylaşmak isterim.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

Sıkıntılı geçen bir haftanın son saatlerinde pozitif hareketler gerçekleştiren Bitcoin (BTC), yukarı yönlü hareketlerini devam ettirme çabası içinde.

Geçtiğimiz haftayı %22 üstünde bir düşüş ile kapatarak 20,567 dolar seviyelerinden kapanış gerçekleştiren Bitcoin (BTC), bu yazının hazırlandığı saatlerde 20,700 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

17,600 dolar seviyelerine kadar geriledikten sonrasında bu düzey üstünde bulunan destekten kuvvetli bir geri dönüş gerçekleştiren Bitcoin (BTC), dün %8 üstünde bir artış gerçekleştirerek düşlerine bir miktar olsun ara verdi. Bu yükseliş hareketi ile daha önceki analizimde bahsetmiş olduğum 19,190-19,730 dolar bölgesinin de sıhhatli bir halde kırmış görünüyor.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) I Güncel Fiyat Analizi

Yükselişlerin devam etmesi halinde 21,355 dolar seviyelerinde ara direnç ile karşılaşabilir. Bu ara direnç seviyesinin kırılması ile yeni bir yükseliş trendi başlatmak isteyebilir. Sadece bu süreç için tekrardan 17,600 seviyelerini kontrol edip güç toplamak da isteyebilir. Bu olasılık içim 19,190-19,730 dolar bölgesindeki hareketler takip edilebilir.

Ethereum (ETH)

Geçtiğimiz haftayı %21 benzer biçimde bir düşüşle kapatan Ethereum (ETH), fazlaca uzun bir süre sonrasında tekrardan üç haneli fiyatlara geldi. Son olarak 13 Ocak 2021 tarihinde bu seviyeleri kontrol ederken, dün akşam saatlerinde gerçekleşen alımlar ile tekrardan 1000 dolar üstüne çıkabildi.

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH) I Güncel Fiyat Analizi

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 1120 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor. Yükselişlerin devam etmesi halinde Ethereum (ETH) için karşılaşabileceği ilk ihtimaller içinde direnç seviyesi olarak 1350 dolar seviyeleri görünüyor. Ihtimaller içinde bir geri çekilme halinde ise 1040 dolar desteği takip edilebilir. Bu desteğin kırılması halinde tekrardan 920 dolar seviyelerini kontrol edebilir.

Partneri olduğumuz Bybit borsasına üye olmak ve avantajlardan yararlanmak için bu bağlantıya tıklayınız.

Kripto paralar ve blockchain hakkında her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer edinen yatırım informasyon, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer edinen ve hiçbir şekilde yönlendirici özellikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici özellikte olmayan bu içerik, genel olarak informasyon vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek kafi detayları kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer edinen çeşitli informasyon ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin neticelerinden ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati görevli tutulamaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.