Bisikleti ile taksici benzer biçimde mesai yapıyor

– Bisikleti ile taksici benzer biçimde mesai yapıyor

Eskişehirli Yılmaz bisikletini durağa yanaştırıp taksicilerle çay içiyor

Durak başkanı Mesut Evcim:

“Bisiklet ile günde 40 kilometre yol yapıyor”

“Taksilere karşı bir merakı var”

Taksi şoförü Tahsin Köken:

“Biz ona abilik yaparız, o da bizde kardeşlik”

ESKİŞEHİR – Eskişehir‘de yaşayan Yılmaz Yaşar, her gün kent merkezinde bulunan taksi durağına giderek sürücü abileriyle zaman geçiriyor. Yaşar, bakış açısından kıskandığı ve otomobil benzer biçimde kullandığı bisikletini itina ile bezle silip, durağa geri geri yanaştırıyor.

Eskişehir‘in Çamlıca Mahallesi’nde yaşayan Yılmaz Yaşar, her gün bisikleti ile 40 kilometre yol kat ediyor. Minik yaşlarda geçirdiği ağır hastalıktan sonrasında konuşma yetisini kaybetmiş olduğu öğrenilen Yaşar, kent merkezinde bulunan Santral sokaktaki taksici esnafı ile olan ilişkisi görenlerin içini ısıtıyor. Bir işi olmamasına karşın her gün evinden ortalama 10 kilometrelik uzaklıktaki durağa gelen Yaşar, burada taksici ağabeyleri ile zaman geçiriyor. Taksicilerin ve öteki esnafında benimsediği Yaşar, duraktaki şoförlerle beraber yiyecek yiyip çay içerken, kimi zaman de onlardan bez isteyip bisikletini temizliyor. Bisikletini bir otomobil benzer biçimde kullanan Yaşar, durağa ulaştığında, tıpkı bir vasıta şoförü benzer biçimde geri geri yanaşırken taksiciler ona destek oluyor. Durağın adeta neşesi olan Yılmaz’ı bölge esnafı fazlaca seviyor.

“Yemeğimizi beraber yeriz, çayımız beraber içeriz”

Yılmaz ile yakından ilgilenen taksi şoförlerinden birisi olan Tahsin Köken, 4 aydır aralıksız onun durağa geldiğinden bahsetti. Yılmaz hakkında informasyon veren Köken, “Yılmaz kardeşimiz 4 aydır buraya gelir, abi kardeş benzer biçimde olduk. Yemeğimizi beraber yeriz, çayımız beraber içeriz, biz ona abilik yaparız, o da bizde kardeşlik yapar, iyi bir insandır. Kendisinin rahatsızlığı var. Çocukluktan gelen bir hastalık sanırım, tam geçmişini bilmiyoruz. Trene, tramvaya, bisiklet, motora karşı bir zaafiyeti var, o da kendini o şekilde ifade ediyor” diye konuştu.

“Bizim bezlerimizle bisikletini temizliyor”

Durak başkanı olan Mesut Evcim ise, Yılmaz’ın esnaf tarafınca sevildiğinin altını çizdi. Yılmaz ile beraber gün içinde keyifli zaman geçirdiklerine değinen Evcim, “Yılmaz kardeşimiz 24 yaşlarında. Eskişehir esnafı ve taksici esnafı tarafınca sevilen bir kardeşimiz. Taksicilere ve taksilere karşı bir merakı var. Yılmaz kardeşim, bu bisiklet ile günde 40 kilometre yol yapıyor. Bir tek yatmak için evine gidiyor. Hepimiz tarafınca seviliyor, bizimle beraber yiyecek yiyip, çay içiyor. Her an bizle beraber, yardım ediyor bizlere, otomobillerimizi siliyor. Şu demek oluyor ki gününü burada geçiriyor. Bizim bezlerimizle bisikletini temizliyor. Her insanın yardımına koşan, kartlarımız ile bisikletini süsleyen, gözetip kolladığımız bir kardeşimiz. Biz onu fazlaca seviyoruz, o da bizi fazlaca seviyor” ifadelerine yer verdi.

Çamlıca Mahallesi Eskişehir Mahalli Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.