Bir devrin efsanesi Winamp, yeni tasarımıyla geri döndü

2000’li yılların başlarında her bilgisayarın eğer olmazsa olmazı olan Winamp yeni tasarımıyla geri döndü. Uygulama, pandeminin de etkisiyle 4 senede güncellendi.

Abone ol

Bir devrin efsaneleşmiş programları içinde yer edinen MP3 çalma uygulaması Winamp’ın yeni versiyonu gösterildi.

Spotify, Fizy, Tidal, Apple Music benzer biçimde online platformların artmasıyla popülerliğini kaybeden Winamp, yenilenerek müzik piyasasına yeniden giriş yapmış oldu.

Dört senelik çalışmada yeni platformlar kadar büyük değişikliler yapılmadı. Sadece Winamp’a çağa uygun olarak bazı özellikler eklendi.

Ekip son zamanlarda podcast ve radyo özellikleriyle “tamamen yenilenmiş” bir tecrübe sunuyor. Bunun yanı sıra sanatçılarla daha yakın bir bağlantı kurma iddiası da mevcut.

Winamp, internet sayfasını ve logosunu yeniledi.

Spotify benzeri bir müzik dinleme platformu olacağı iddia edilen Winamp’in sitesinde “müzik, podcast, radyo istasyonu, sesli kitap ve öteki içerik yaratıcılarını ve tüketicilerini bir araya getiren ses meraklıları için tek durak olacağı” ifade edilmişti.

1997’de hizmet veremeye başlamış olan ve 2013 senesinde durdurulan Winamp’ın eski sürümleri, kullanılabiliyordu.

Ocak 2014’te Radionomy şirketi Nullsoft şirketinin hisselerini, Winamp ve Shoutcast’ı satın alarak Winamp’in devam edeceğini açıklamıştı.

Şirket 2019’da Winamp 6’yı yayınlamak istedi sadece bu planlar hayata geçirilmedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.