Aracını gasp etmek isteyenlere direndi şüphelilerden biri ‘sık kafasına, sık!’ diye bağırdı

Büyükçekmece’de silahlı ve kar maskeli üç kişi, aracıyla evine gitmeye çalışan bir adamı, yaşamış olduğu sitenin önünde gasp etti. Şüphelilerden biri, yanındakine “Sık kafasına, sık!” diye bağırırken anahtarını vermemekte direnen adam, aracını kurtaramadı. Kimliği belirsiz üç gaspçı, otomobili zorla alarak kayıplara karışırken o anlamış olur sitenin güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

Abone ol

Vaka, Çarşamba günü saat 02.30 sıralarında Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi’ndeki bir sitenin önünde meydana geldi.

Edinilen bilgiye bakılırsa A. B., 34 PE 9606 plakalı aracıyla, yaşamış olduğu sitenin otoparkına doğru gitti. Otoparkta yer olmadığı için sitenin kapısının önüne yanaşan A.B, park halindeki araçtan çıkan, elleri silahlı ve kar maskeli 3 şahsın kendisine doğru geldiğini görünce neye uğradığını şaşırdı.

Otomobilini gasp etmeye çalışan şüphelilerden biri, A.B.’nin anahtarı vermemekte direttiğini görünce yanındakine “Sık kafasına, sık!” diyerek tehdit etti. A. B., şüphelilere karşı savaşım etmesine karşın aracını kurtaramazken gaspçılar, otomobille beraber kayıplara karıştı.

Vaka sonrası durum güvenlik güçlerine bildirilirken polis ekiplerinin emekleri ise devam ediyor. Yaşanmış olan o anlamış olur ise sitenin güvenlik kamerasıyla saniye saniye kaydedildi.

“Üç kişiye karşı ne kadar savaşım edebilir ki?”
Vaka hakkında konuşan site sakini İbrahim Tekin, “Buralarda ilk kez bu şekilde ciddi bir vakayla karşılaştık. Gece 02.30 sıralarında komşumuz aracını yıkatıp buraya vardığında gaspçıların otomobilini görüyor. Hatta yabancı olduklarını anlayınca ‘Bu saatte bunlar kim? Niye buradalar?’ diye düşünüyor. Sitenin otoparkına geliyor. Otoparkta yer bulamayınca dışarı çıkıyor ve site kapısının önüne park ediyor. O sırada silahlı ve kar maskeli üç şahıs, kendisinden otomobilinin anahtarını istiyorlar. Komşumuz A. B., vermemek için direnince gaspçılardan biri ‘Sık kafasına, sık.’ diyor. Gaspçılar anahtarı alıp aracı çalıştırıyor. Komşumuz inmemek için dirense de üç kişiye karşı ne kadar savaşım edilebilir ki? Aracın sağ kapısından inmek zorunda kalıyor. Hırsızlar, otomobil ile beraber kaçıyorlar. Komşumuzun üç kişiyle savaşım etmeye çalıştığına bakılırsa deli dolu biri bulunduğunu düşünüyorum. İnşallah tekrar bu şekilde bir sorunla karşılaşmayız” dedi.

Gasp anı güvenlik kamerasında
Yaşanmış olan anlamış olur sitenin güvenlik kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerde vasıta sahibi A. B.’nin otoparktan çıkarak sitenin giriş kapısının önüne geldiği, bunun üstüne kimliği belirsiz üç şüphelinin kendisini otomobilinden çıkarıp, araçla birlikte kayıplara karıştığı görülüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.