Vasıta sahipleri dikkat! Benzine 25 kuruş indirim geldi

Brent petrol tutarları ve dövizdeki değişimlerle beraber vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor. Son dönemde üst üste gelen akaryakıt zamlarının peşinden bu kez indirim geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak suretiyle benzinin litresi 25 kuruş düştü.

İndirimin peşinden İstanbul’da 27.51’den satılan benzinin litresi 27.26’ya geriledi. Benzinin litresi Ankara ve İzmir’de 27.63’ten 27.38’e geriledi.

Akaryakıt tutarları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının averajı ile dolar kurundaki değişimler baz alınarak rafineriler tarafınca hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti sebebiyle firmalar ve kentlere nazaran ufak değişimler gösterebiliyor.

EPDK’nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında kabahat duyurusunda bulunmasının peşinden, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış tutarları için tıklayın.
Mesut Şahin
Mesut Şahin
mesut.sahin@haberler.com Haberler.com – Iktisat

Iktisat Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.