Ali Öztunç: Afet Koordinasyon Merkezini Dahi Koruyamadılar, Alevler Oraya Kadar İndi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Marmaris‘teki orman yangınında alevlerin Değirmenyanı’na kadar indiğini belirterek, “Burada evler var, iş bölgeleri var ve daha da ilginci kamuya ilişik olan afet yönetim merkezi burasıydı. Afet kriz merkezi buradaydı. Şu demek oluyor ki dün akşam bakanların olduğu, tüm yetkililerin, valinin, kaymakamın olduğu yer burasıydı. Burayı boşaltmak zorunda kaldılar. Afet koordinasyon merkezini dahi koruyamadılar, oraya kadar indi” dedi.

Ali Öztunç, Muğla’nın Marmaris ilçesinde orman yangının sürdüğü bölgede bugün yapmış olduğu açıklamada, alevlerin afet koordinasyon merkezinin bulunmuş olduğu Değirmenyanı’na kadar indiğini ve merkezin bu yüzden boşaltıldığını söylemiş oldu. Öztunç, şu şekilde konuştu:

AFET KOORDİNASYON MERKEZİNİ DAHİ KORUYAMADILAR, ALEVLER ORAYA KADAR İNDİ”

“Burası, Marmaris Hisarönü mahallesi Değirmenyanı bölgesi. Yangın, dün akşam başladığında derhal şu arka tepelerin oldukça daha gerisindeydi, oldukça daha uzağındaydı fakat maalesef zamanında müdahale edilemediği için, havadan müdahale edilemediği için, dün gece havadan müdahale etmedikleri için yangın şu anda buraya kadar inmiş durumda. Burası yerleşim alanı, ortalama 100 metre var yok yerleşim alanına. Burada evler var, iş bölgeleri var ve daha da ilginci kamuya ilişik olan afet yönetim merkezi burasıydı. Afet kriz merkezi buradaydı. Şu demek oluyor ki dün akşam bakanların olduğu, tüm yetkililerin, valinin, kaymakamın olduğu yer burasıydı. Burayı boşaltmak zorunda kaldılar. Afet koordinasyon merkezini dahi koruyamadılar, oraya kadar indi.

“ŞU ANDA HİÇBİR ÇALIŞMA YOK, GECE GÖRÜŞÜNE SAHİP YANGIN SÖNDÜRME HELİKOPTERLERİ YOK”

Şu demek oluyor ki o denli beceriksizler ve maalesef yangın devam ediyor. Yangını söndüremiyorlar, ’15-20 tayyare, 15 helikopter ile söndürmeye çalışıyoruz’; hakkaten hepsi öykü. Bugün biz, izahat yaparken gördük, bir helikopter üzerimizden bilgili olarak geçirildi fakat doğru muntazam bir emek harcama yok. Şu anda hiçbir emek harcama yok, gece görüşüne haiz yangın söndürme helikopterleri yok. Bulunduğunu söylemişlerdi fakat öyleki bir helikopter yok. Olsa herhalde burada çalışırdı. Maalesef yangın devam ediyor.”

ANKA / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Ali Öztunç Marmaris Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.