150 polis ve jandarmayla ‘Rahatlık İnegöl’ uygulaması

150 polis ve jandarmayla ‘Rahatlık İnegöl’ uygulaması

BURSA – Bursa’nın İnegöl ilçesinde Güvenlik Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ekiplerinin işbirliğinde şüpheli şahıslara yönelik ‘Rahatlık İnegöl’ uygulaması gerçekleştirildi. Jandarma ve polis olmak suretiyle 150 güvenlik gücünün vazife almış olduğu uygulama, drone ile takip edildi.

Takımlar, Ahmet Türkel Çevre yolu Cerrah kavşağı, Mimar Sinan bulvarı, İnegöl Caddesi olmak suretiyle şehrin mühim noktalarında vasıta ve şüpheli şahısları incelediler. Uygulama kapsamında Kafeler ve alkollü mekanlar da denetlendi. Uygulama noktalarında araçlar didik didik aranırken, sürücü ve şahısların GBT sorgulaması yapılmış oldu. Ekiplerden kaçmaya çalışan şahıslar da kovalamaca sonucu yakalandılar.

İlçe genelinde meydana getirilen uygulamalarda 17 kafe ve alkollü mekan denetlendi. Kumar oynandığı tespit edilen kıraathane işletmecisi hakkında adli işlem başlatıldı. Bin 663 Kişinin GBT sorgulaması yapılırken, 804 Vasıta denetim edildi. 50 Vasıta sürücüsüne 79 bin 284 TL trafik cezası uygulandı. Aranan 1 kişi yakalanırken, 7 vasıta trafikten men edildi.

Kaymakam Eren Arslan da uygulama yerlerine giderek ekiplere kolaylıklar diledi.

Izahat icra eden Kaymakam Eren Arslan, “Güvenlik ve Jandarma ekipleriyle ortaklaşa uygulama yaptık. İlçemizin mühim noktalarında ve Kafeler ile alkollü mekanlarda denetimler yapılmış oldu. Burada amaç vatandaşın refah ve güvenliğini sağlamak, genel asayişi sağlamaktır. Aranan şahıslar yakalandı. Trafik kurallarına uymayan sürücülere cezai işlem uygulandı. Kabahat ve suçlularla savaşım edebilmek için çalışmalarımız sürecek. Tanrı vatanımızı her türlü kötülüklerden korusun.” dedi.

3. Sayfa Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.